Solidarna obniżka wynagrodzeń w Stali Stalowa Wola P.S.A.

Image

Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna informuje, że cała drużyna, sztab szkoleniowy, osoby funkcyjne w tym także Rada Nadzorcza w formie pisemnej potwierdzili uczestnictwo we wprowadzonym przez Klub programie oszczędnościowym. Podjęte działania mają na celu uchronić „Stalówkę” przed utratą płynności finansowej w czasie panującej epidemii koronawirusa. Wszyscy zgodnie podpisali stosowne oświadczenia, na mocy których wprowadzone zostały obniżki pensji od dnia 15.03.2020 r. do dnia 30.06.2020 r. w przypadku przedwczesnego zakończenia sezonu 2019/2020 lub do czasu wznowienia treningów grupowych i rozgrywek o mistrzostwo 2. ligi w sezonie 2019/2020.

Pomimo trudnej sytuacji, która dotknęła wszystkie kluby piłkarskie Władze Stali Stalowa Wola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej dołożą wszelkich starań, by chronić Klub i uniknąć redukcji kadrowych oraz ograniczyć negatywne skutki epidemii koronawirusa do minimum.

- Rozmowy o pieniądzach nigdy nie należą do łatwych. Aby dojść do porozumienia potrzeba bowiem zrozumienia sytuacji z obu stron i zdania sobie sprawy, z daleko idących konsekwencji w przypadku nie wykonania pewnych działań. Wypracowaliśmy wspólnie porozumienie, wynagrodzenia miesięczne zawodników, sztabu szkoleniowego oraz osób funkcyjnych w klubie, w tym także moje zostały obniżone. Wdrożyliśmy razem system tak zwanych „widełek płacowych”, stąd też przedział obniżek waha się od 10% do 50% w zależności od wysokości zarobków powiedział Wojciech Fabianowski, dyrektor sportowy Stali Stalowa Wola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej.

- Okazaliśmy solidarność i jedność z Klubem w tym trudnym momencie– mówi trener zielono-czarnych Szymon Szydełko.

Władze Klubu pragną przekazać podziękowania na ręce Rady Drużyny reprezentującej wszystkich obecnych zawodników Stali za podjęcie rozmów i wprowadzenie zaledwie kosmetycznych zmian w ostatnim etapie wypracowywania porozumienia.

- Przed całym piłkarskim środowiskiem, a przede wszystkim przed naszym Klubem trudny czas i wszyscy muszą być gotowi na wyrzeczenia. Taka postawa całej naszej sportowej rodziny jest budująca. W trudnych momentach, idąc tylko wspólną drogą przy obustronnym zrozumieniu, możemy osiągać zamierzone cele, a także zapewnić odpowiednie funkcjonowanie Klubu – powiedział Wojciech Chodorek prokurent Stali Stalowa Wola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =