W Stalowej Woli powstanie fabryka maseczek ochronnych

Image

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchomi w Stalowej Woli fabrykę szycia maseczek ochronnych.

- Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzej Duda oraz Kancelaria Premiera Mateusz Morawiecki powstał projekt #PolskaSzwalnia integrujący produkcję i dostawę polskich maseczek ochronnych, bazujący na potencjale polskich firm oraz dających zatrudnienie w Polsce. W ramach tej prezydenckiej akcji ARP zakupiła nowoczesne linie produkcyjne, które pozwolą docelowo produkować 30 milionów maseczek miesięcznie w nowoczesnej hali w Stalowej Woli- pisze na facebooku prezydent Lucjusz Nadbereżny na facebooku.

W przekonaniu Lucjusza Nadbereżnego miejsce to będzie miało kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, jak również będzie ważnym motorem gospodarczym w czasie kryzysu.

Pod postem na temat fabryki radny Dariusz Przytuła zapytał o przyszłość przedsiębiorstwa po tym jak skończy się okres pandemii.

- Panie Lucjuszu, bardzo dobrze. Ale mam pytanie: Co po epidemii ? Czy dalej będzie produkcja maseczek czy to tylko tak na parę miesięcy? Proszę o odpowiedź, tylko proszę nie manipulować mojego pytania, jak zawsze pan manipuluje dodając, że nie chcę tego, że krytykuję. Zaznaczę, że napisałem na początku: bardzo dobrze. Drugie pytanie kiedy wizyta pana Dudy ? Ja bym się cieszył bardziej, jakby to była produkcja na wszystkie kraje UE z atestem unijnym, a nie sprowadzać Chińskie bez atestów- pisze radny Przytuła.

Na odpowiedź prezydenta radny nie musiał długo czekać.

- Dariusz Przytuła. Podczas dzisiejszej konferencji o projekcie #PolskaSzwalnia padła deklaracja, że produkcja docelowo ma pokryć nie tylko rynek polski ale również europejski. Nikt nie inwestuje w linie produkcyjne w okresie krótkoterminowym. Obecna pandemia zmienia wszystko. Państwo musi być na bieżąco przygotowane do takiego kryzysu i musi mieć stałe dostawy materiałów. Uważam, że to duża szansa dla Stalowej Woli pod względem przemysłu lekkiego, bardzo istotnego z punktu widzenia pracy dla kobiet.

To dobre wiadomości dla miasta, bowiem przez pandemię wiele osób utraciło pracę. Może będą mogli znaleźć zatrudnienie w nowym miejscu. Nie wszyscy też zarejestrowali się już w urzędzie pracy. Osobiście się nie da, a do rejestracji potrzeba profilu zaufanego, który nie wszyscy mają.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mitsubishi

Żadnej fabryki nie będzie, to był tylko lansik, kaczych dupowłazów. smiech2

~to ja

Temat pewnie odżyje po podaniu daty wyborów prezydenckich.

~Maseczka

Za chwilę nie będą już potrzebne maski to i fabryka też.

~Maseczka

Jak tam fabryka maseczek ochronnych? "W przekonaniu Lucjusza Nadbereżnego miejsce to będzie miało kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, jak również będzie ważnym motorem gospodarczym w czasie kryzysu." No i co nadbereżny z tym kluczowym miejscem? Nic innego jak zwykła kiełbasa wyborcza twoich zwierzchników, którym się tak wysługujesz. Z tej fabryki takie samo g..no jak z tej hali, którą tak hucznie otwierał Duda a ona tylko generuje koszty.