Szpital w Nisku zamknięty. Córka chorej z Janowa Lubelskiego na oddziale położniczym?

Image

W związku z ograniczeniami wynikającymi z przystosowania szpitala do przyjęcia i obsługi pacjentów z grupy ryzyka zachorowania na COVID-19 zostaje wprowadzony całkowity zakaz odwiedzin i podawania pacjentom hospitalizowanym jakichkolwiek przesyłek. W przypadkach szczególnych związanych z bardzo ciężkim stanem pacjenta i możliwością zgonu pacjenta, odwiedziny najbliższych osób z rodziny mogą nastąpić za zgodą lekarza kierującego oddziałem poprzez przejście przez Izbę Przyjęć z zachowaniem procedur obowiązujących w związku z zagrożeniem koronawirusem. Udzielanie informacji o zdrowiu pacjentów osobom upoważnionym lub opiekunom prawnym może odbywać się wyłącznie drogą telefoniczną- informuje Szpital Powiatowy im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku.

Od rana w okolicy panika, ponieważ mówi się, że chora z Janowa Lubelskiego odwiedziła swoja córkę w szpitalu. Od ciężarnej córki pobrano próbki. Sprawdzają, czy nie jest zakażona jak matka koronawirusem COVID 2.

Wiele osób zachowuje się irracjonalnie i nieodpowiedzialnie. Wiedząc, że miały kontakt z osobami z zagranicy „roznoszą” zarazę. Dodatkowo, gdy występują u nich objawy chorobotwórcze takie zachowanie jest po prostu przestępstwem.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =