28. Porównania

Image

W Spółdzielczym Domu Kultury można podziwiać 28 edycję wystawy „Porównania”. Zaprezentowano na niej dorobek artystyczny środowiska plastycznego związany z Ziemią Sandomierską.

- Na wystawie 28. „Porównania” możemy zobaczyć prace niemalże 30 autorów. Są to autorzy, którzy pracują i mieszkają na terenie Ziemi Sandomierskiej, dawnego województwa tarnobrzeskiego oraz części województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Na wystawie są przedstawiane różne prace: malarskie, mamy grafikę warsztatową, grafikę komputerową, papier czerpany, fotografię, tkaninę unikatową. Można powiedzieć, że jest to bardzo szerokie spektrum twórczości artystycznej. Cenne jest to, że artyści każdego roku biorą czynny udział w konkursie, w wystawie. Dzięki temu możemy zobaczyć ich emocje, które przelewają na płótno czy na papier, czy stosują w rzeźbie, bo takowa też jest prezentowana- mówiła Katarzyna Pisarczyk, dyrektor BWA w Sandomierzu.

W tegorocznej edycji konkursu „Porównania” w jury zasiadały: prof. Małgorzata Buczek- Śledzińska z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (przewodnicząca), Grażyna Grabowska - malarka z Lublina oraz Katarzyna Stanny z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Decyzją jury przyznano równorzędne pierwsze nagrody: Bożenie Wójtowicz- Ślęzak (I Nagroda Starosty Powiatu Sandomierskiego) oraz Elżbiecie Brzezińskiej (I Nagroda Burmistrza Sandomierza). Drugie miejsca zdobyło kolejnych 2 artystów: Ewa Podlodowska (II Nagroda Banku Spółdzielczego w Sandomierzu) i Szczepan Siudak (II Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego). Co ciekawe jury zdecydowało się przyznać trzy równorzędne III nagrody, a otrzymali je: Andrzej Karwat (III Nagroda Prezydenta Stalowej Woli), Andrzej Rachoń (III Nagroda Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu), Sylwia Lis-Persona (III Nagroda Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach).

Zanim wystawa trafiła do SDK w Stalowej Woli mogli ją oglądać mieszkańcy Sandomierza i Tarnobrzega.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =