Pożegnanie karnawału - Zapusty w Radomyślu nad Sanem

Image

Zgodnie z wieloletnią tradycją, przez Radomyśl nad Sanem, w zapustny wtorek przed rozpoczęciem wielkiego postu, przeszedł korowód kolorowych przebierańców, któremu przewodziła Maryna ze swoim wybrankiem.

Obchód rozpoczął się od wizyty w domu Gizeli Krajewskiej. Seniorka przez wiele lat organizowała korowody, do czego angażowała coraz to młodsze pokolenia mieszkańców. Ze względu na swój wiek, od kilku lat pani Gizela nie uczestniczy już czynnie w tej zabawie, choć w dalszym ciągu od jej domu wszystko się rozpoczyna.

Maryna wraz z kolorowymi przebierańcami, przy dźwiękach muzyki, odwiedziła wiele miejsc, gdzie była serdecznie witana przez mieszkańców Radomyśla i przejeżdżających kierowców. Przebierańcom machano, wołano do nich, a nawet przyłączano się do ich korowodu. Niesprzyjająca aura, padający od czasu do czasu deszcz nikomu nie zepsuł humoru.

Zagarnąwszy wiele prezentów na nową drogę życia, państwo młodzi zawitali do USC gdzie przez skinięcie głowy i nałożenie sobie obrączek zawarli związek małżeński. Po przyjęciu ślubnego prezentu rozpoczęła się huczna zabawa. Zaraz po niej uczestnicy uroczystości zostali uwiecznieni na fotografii przed urzędem gminy. Maryna z mężem zawitali jeszcze do banku, na posterunek policji, do ośrodka zdrowia, by swój marsz zakończyć na plebanii. W tym właśnie miejscu kończy się coroczna zabawa.

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =