Konwent Samorządowy

Image

W Starostwie Powiatowym w Nisku odbył się Niżański Konwent Samorządowy, w którym uczestniczył Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch.

W Konwencie, prowadzonym przez Przewodniczącego Konwentu – Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza, poza Wójtami i Burmistrzami z gmin z terenu Powiatu Niżańskiego, wzięli udział zaproszeni goście: Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Kamila Piech, Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Joanna Szozda oraz Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.

Podczas Konwentu omówiono zamierzenia inwestycyjne i remontowe na drogach wojewódzkich na terenie powiatu niżańskiego. Starosta przekazał informację o istniejących potrzebach remontowo - inwestycyjnych na drogach wojewódzkich przebiegających przez powiat niżański, tj. DW nr 858, 861, 863 i 872. W sposób szczególny zwrócił uwagę na pilne potrzeby wyremontowania DW nr 861 na odcinku od drogi krajowej nr 19, przez miejscowości Jeżowe, Jata i Sójkowa, DW nr 858 na terenie gminy Harasiuki – do granicy województwa, jak również DW nr 863 w miejscowościach Koziarnia i Krzeszów. Starosta wskazał również na potrzebę zapewnienia ciągłości DW nr 858 na odcinku Dąbrowica-Sieraków.

Na potrzeby remontowe i przebudowy dróg wojewódzkich zwrócili uwagę Wójtowie i Burmistrzowie obecni na Konwencie.

Podczas Konwentu podjęta była rozmowa na temat zwiększenia środków na projekty parasolowe. Samorządowcy po raz kolejny zwrócili się do Marszałka z prośbą o wyasygnowanie większej puli środków na to zadanie.

Tematem Konwentu były również inne ważne sprawy dotyczące rozwoju powiatu i gmin, a Wójtowie i Burmistrzowie mówili o pozostałych potrzebach, ważnych dla gmin naszego powiatu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =