Czy przy PCPN-ie jest potrzebny hotel?

Image

W 2017 roku pisaliśmy o planach związanych z budową hotelu dla piłkarzy, który miałby powstać przy Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Mówiło się wtedy o terenie przy CKU na ul. Hutniczej. Z tego pomysłu nie zrezygnowano, choć na razie nie ma szczegółów w zakresie tego zadania.

- Pewnym niezrealizowanym do końca elementem PCPN-u jest obiekt o charakterze hotelowym tak, aby zgrupowania, które się tutaj odbywają w jednym miejscu miały dostęp w najbliższej odległości do wszystkich elementów infrastruktury. Pamiętajmy, że Stalowa Wola ma naprawdę unikatową lokalizację obiektów sportowych. Po drugiej stronie ulicy Hutniczej jest basen, hala, siłownia, obiekty do biegania. To wszystko ze sobą będzie współgrać- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent dokonywane są analizy ekonomiczne związane z tym czy taki obiekt by się bilansował. Sprawdzane jest także to, czy miasto mogłoby pozyskać środki na ten cel.

- Skłaniamy się ku temu żeby zagospodarować przestrzeń, która jest w tej chwili schowana za trybuną, żeby centralnie był tam ustawiony obiekt, który miałby w sobie część hotelową, ale również obsługę szatniową dla grup młodzieżowych- mówi prezydent miasta.

Dopóki hotel dla zawodników nie powstanie, przyjezdne drużyny będą musiały nocować w różnych miejscach. W Stalowej Woli odbędzie się wkrótce turniej młodzieżowy U16. Młodzi ludzie będą musieli zatrzymać się w kilku miejscach na terenie miasta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.