Zakochaj się w Ekonomiku

Image

Takiego oblężenia Ekonomik dawno już nie przeżywał. W walentynkowej szacie, wśród czerwonych serduszek i romantycznych świec zorganizowano Dzień Otwarty.

Dzień św. Walentego to szczególna okazja do okazywania sobie serdeczności, przyjaźni i miłości. A gdyby tak zakochać się w szkole? Nie tylko w nauce, ale i atmosferze, pracowniach, wyjątkowych ludziach, którzy tę szkołę tworzą? Bez wątpienia jest w naszym mieście taka placówka edukacyjna, gdzie wszystko to razem dało się pogodzić.

Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli 14 lutego zaprosił uczniów okolicznych szkół na Dzień Otwarty pod hasłem „Zakochaj się w Ekonomiku”. Wielu młodych ludzi z naszego powiatu, ale i ościennych również, chętnie z tego zaproszenia skorzystało. Cała szkoła, korytarze, wszystkie pracownie tętniły dziś wyjątkowym gwarem. Chętnych, by poznać Ekonomik, było naprawdę wielu.

Dziś można było sobie nie tylko powróżyć, ale wziąć udział w licznie przygotowanych konkursach i zabawach. U techników ekonomistów zastaliśmy „karuzelę miłości”, „koło fortuny”, „połamane serce”, „ekonomiczny ping- pong”. Technicy handlowcy przygotowali konkurs na najładniejszą walentynkę, grę towarzyską „Flirt”. Był też konkurs „Wiedzy o Żywności i Żywieniu”, pokazy fizyczne. W Pracowni kelnerskiej można było podziwiać pokazy kelnerskie- serwis synchroniczny, pokaz barmański i baristyczny, zaprezentowano również okolicznościowe nakrycia stolików. Technicy organizacji turystyki zachęcali do „Zakochania się w Paryżu”, a przy okazji do wzięcia udziału w „quizie wiedzy o atrakcjach turystycznych Paryża i Wenecji”. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w paryskiej kawiarence. Dużą atrakcją dla odwiedzających szkołę było stoisko kosmetyczno- fryzjerskie. Można było zasięgnąć porad kosmetycznych, zrobić sobie walentynkową fryzurę i makijaż. Technik spedytor to memory pojazdy, quiz- kahoot, Euro Track Symulator 2. Dla tych, którzy dobrze się czują w świecie artystycznym przygotowano walentynkowe dekorowanie toreb płóciennych. Pracownie językowe także wpisały się w świąteczny klimat. Dziś wszędzie było romantycznie i klimatycznie.

Wiele się działo w pracowni gastronomicznej. Przyszli uczniowie byli wprost zachwyceni pokazem carvingu i zaskoczeni tym, ile można dokonać ze zwykłych warzyw i owoców. W całej szkole pachniało kulinarnymi wypiekami i potrawami. Trudno zliczyć ile smakowitości przyszykowano dla tych, którzy bawili się walentynkowo w Ekonomiku. Ze szkoły nikt nie wyszedł głodny. Pośród ciast, ciasteczek, deserów, znalazły się chociażby naleśniki, zapiekanki i inne smakołyki.

Romantycznie też było w pracowni, która na walentynkowe święto zamieniła się w HoteLOVE. Pośród płatków róż, pościeli w serduszka można się było dowiedzieć jak stworzyć klimatyczny nastrój i romantyczną atmosferę. W pracowni architektury krajobrazu znaleźć się można było pośród romantycznych ogrodów, wywróżyć miłość z kwiatów i podziwiać kwiatowe mandale dla zakochanych. Ale żeby ten dzień zapadł nie tylko w pamięci i sercu, trzeba było udać się do pracowni fotografii i multimediów, by koniecznie zrobić sobie słodkie zdjęcie lub od razu całą sesję zdjęciową, a przy okazji zwiedzić pracownię i dowiedzieć się czegoś ciekawego o sztuce fotografii.

Po spacerze szkolnymi korytarzami przyszedł czas na dyskotekę. Tę zorganizowano przy dźwiękach muzyki dla gości i uczniów.

Młodzi ludzie pytali o wiele, interesowali się kierunkami, atmosferą panującą w szkole. Ważną informacją było to, że po ukończeniu edukacji absolwenci mają wiele propozycji pracy, gdyż jako doskonale wyszkoleni fachowcy legitymują się nie tylko licznymi certyfikatami, posiadają zawód, ale i mają za sobą odbyte praktyki, również te zagraniczne. Wielu po maturze kontynuuje naukę również na studiach. Szkoła oferuje także szkolenia, kursy, bierze udział w licznych projektach. Młody człowiek może liczyć więc na rozwój i fachową opiekę wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.

KIERUNKI KSZTAŁCENIA:

TECHNIKUM (4- letnie dla absolwentów gimnazjum i 5- letnie dla absolwentów szkół podstawowych)

- Technik Ekonomista

- Technik Handlowiec

- Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

- Technik Architektury Krajobrazu

- Technik Organizacji Turystyki

- Technik Hotelarstwa

- Technik Fotografii i Multimediów

- Technik Spedytor

- Technik Rachunkowości

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA (tworzone są tez klasy wielozawodowe)

- Sprzedawca

- Kucharz

- Cukiernik

- Piekarz

- Blacharz

- Fotograf

- Fryzjer

- Krawiec

- Mechanik pojazdów samochodowych

- Wędliniarz

- Stolarz

- Złotnik- jubiler

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona