Bus wjechał w pociąg. Są ciężko ranni

Image

W piątek 7 lutego 2020 roku, około godziny 13:00 doszło do wypadku, którym dwóch mężczyzn zostało ciężko rannych.

Zdarzenie miało miejsce w okolicy Zaklikowa (przejazd w stronę Dąbrowy), na przejeździe kolejowym. Kierujący busem marki Fiat Ducato (na janowskich tablicach rejestracyjnych) wjechał wprost pod rozpędzony pociąg pospieszny PKP Intercity "Roztocze" relacji Katowice- Chełm. Auto odrzuciło na wiele metrów od torów. Kierowca i pasażer odnieśli poważne obrażenia ciała.

Na miejsce przyjechała policja, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, wozy bojowe straży pożarnej. Poszkodowani byli zakleszczeni w pojeździe. Jako, że obrażenia były poważne, zdecydowano się na wezwanie lotniczego pogotowia. Ostatecznie śmigłowiec nie dotarł i ranni trafili do szpitala. Jeden z mężczyzn ze stalowowolskiej placówki przewieziony został do Rzeszowa.

Przybyli także biegli z zakresu wypadków kolejowych, grupa policyjnych techników i prokurator.

Dla pasażerów pociągu podstawiono autobus. W rozmowie z nami powiedzieli, że nie odczuli zderzenia. Gdy pociąg się zatrzymał, nie wiedzieli co się stało.

- Zdawało mi się, że pociąg jakby gwałtownie przyspieszył, a po chwili poczułem hamowanie. Chwilę potem zorientowałem się, że w coś uderzyliśmy. Na komunikację zastępcza czekaliśmy 1,5 godziny. Teraz czeka mnie drugie 1,5 godziny jazdy do Lublina- powiedział w rozmowie z nami pasażer pociągu.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.