16 mln na nowe żłobki

Image

Na Podkarpaciu, również w Stalowej Woli, będzie więcej miejsc w żłobkach dla maluszków. Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przywiozła do Rzeszowa pieniądze na nowe żłobki i ich rozbudowę.

Promesy przeznaczone są i dla samorządów, i osób prywatnych na tworzenie miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych lub u dziennego opiekuna. Pieniądze przekazywane są w ramach programu „Maluch Plus”. Dzięki nim nie tylko mają skorzystać rodzice dzieci, ale i osoby, które będąc na bezrobociu, znajdą zatrudnienie. Na Podkarpaciu zyska na przykład 7 gmin, które do tej pory nie miały w ogóle placówek żłobkowych.

Ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że na koniec 2019 r. w Polsce działało ponad 6,2 tys. miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. To właśnie takich placówek brakuje najbardziej w Stalowej Woli. Mimo działalności dwóch żłobków miejskich, wciąż wielu rodziców ma problem ze znalezieniem miejsca dla swojego maluszka. Na Podkarpaciu obecnie jest 219 placówek oferujących ok. 8 tys. miejsc.

W Stalowej Woli o dofinansowanie starały się placówki prywatne z ulicy: dwie z Poniatowskiego i po jednej z: Okulickiego, Piwnej, Staszica.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =