Męski różaniec ulicami miasta

Image

Poszli ulicami miasta po to, żeby dać świadectwo wiary i przynależności do Jezusa i Matki Najświętszej. Pokazali, że męskie dłonie sięgają równie często jak kobiece po różaniec, delikatną, wrażliwą modlitwę, która rozbija wszystkie burze gradowe i niesie się z wielką siłą do nieba.

W sobotę 1 lutego z parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli wyszedł Męski Różaniec. To kolejne wydarzenie religijne po Męskiej Drodze Krzyżowej, które jest organizowane w naszym mieście.

Duchowe spotkanie rozpoczęło się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej koronką do Miłosierdzia Bożego. Wzięło w nim udział 118 osób. Nie zabrało także kapłanów, którzy byli duchowym wsparciem, wśród nich m.in.: proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej ks. Mieczysława Kucela, proboszcza parafii pw. Opatrzności Bożej, dziekana dekanatu księdza Krzysztofa Kidy, brata Roberta Rabki z Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Grupie różańcowej mężczyzn przewodziła figura Matki Bożej Fatimskiej. Mężczyźni z różańcami w rękach, w ciszy i kontemplacji skupieni byli na modlitwie. Trasa wiodła: ulicą Ofiar Katynia, ks. Skoczyńskiego, Narutowicza, Partyzantów, Czarnieckiego, Poniatowskiego, do Bazyliki Konkatedralnej pw. Matki Bożej Królowej Polski. Spotkanie zakończyło nabożeństwo wynagradzające i Msza Święta.

W każdą kolejną pierwszą sobotę miesiąca kościół pw. Trójcy Przenajświętszej będzie organizował męski różaniec.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =