Przy muzyce o muzyce

Image

30 stycznia, w czwartek w Spółdzielczym Domu Kultury odbył się koncert z cyklu „Przy muzyce o muzyce”. Wystąpiły w nim podopieczni Fundacji „Amadeusz”: Alicja i Łucja Król, Julia Klarycka, Szymon Haczyk.

Przed koncertem głos zabrała Magdalena Pamuła, prezes Fundacji. Przywitana została, wraz z publicznością, przez dyrektora SDK Józefa Srokę.

- Dzięki pani Magdalenie Pamule możemy się dziś spotkać i posłuchać muzyki, która będzie wykonywana na fortepianie, instrumencie, którym my, jako dom kultury nie dysponujemy, ale dzięki zabiegom pani udało się ten fortepian na dwa dni sprowadzić. Dzięki temu będą tutaj odbywały się piękne koncerty. Mam nadzieję, że będzie to początek pięknego obszaru, który postaramy się dla państwa również tu, w tej naszej przestrzeni udostępniać- powiedział dyrektor SDK Józef Sroka.

Magdalena Pamuła z muzyką związana jest całe życie, również jako artystka, pedagog, a wcześniej dyrektor szkoły muzycznej. Teraz, poprzez swoją fundację wspiera młode talenty. W czwartkowy wieczór można było wysłuchać młodych, zdolnych uczniów, którzy z zaangażowaniem rozwijają swoje zdolności. Fundacja wkracza w czwarty rok działalności, a występ w Spółdzielczym Domu Kultury był debiutem w tym miejscu. Koncerty i spotkania przy fortepianie organizowane są często w Miejskim Domu Kultury.

- Fundacja wspiera muzyków, ale nie tylko. Wspieramy młodych, utalentowanych plastyków i literatów. Staramy się młodych ludzi pokazać na różnego rodzaju koncertach, co daje im szansę na to, żeby się spotkać z publicznością i przekazać jej swoje umiejętności, swoje emocje jeszcze takie bardzo świeżutkie i zachęcić publiczność do tego, żeby w przyszłości na koncerty, nie tylko ich, ale inne, muzyki tzw. poważnej, muzyki z wyższej półki, przychodziła- mówiła Magdalena Pamuła.

Fundacja ma też własny kącik, gdzie organizowane są koncerty niepubliczne.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =