Dlaczego warto posiadać kamerę na rower?

Image

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się małe, kompaktowe kamerki, z których można korzystać podczas uprawiania sportów różnego rodzaju. Należy do nich kamera na rower, po którą sięga coraz więcej miłośników jazdy na dwóch kółkach. Jakie zalety wiążą się z posiadaniem takiego urządzenia, do czego można je wykorzystać i na co zwrócić uwagę przy wyborze swojego pierwszego sprzętu tego typu.

Kamera na rower dla rozrywki i bezpieczeństwa użytkownika

Kamera na rower jest praktycznym gadżetem, który pozwala na filmowanie trasy przejazdu oraz zdobycie w ten sposób fajnej pamiątki do pokazywania znajomym i rodzinie. Taki sprzęt przyda się szczególnie tym miłośnikom kolarstwa, którzy chętnie uprawiają ten sport w ciekawych miejscach oraz nie wyobrażają sobie wyjazdu na wakacje bez zabrania ze sobą roweru. Kamera rowerowa pozwala uwiecznić na filmie całą trasę przejazdu oraz utrwalić w formie video piękne widoki i unikalne miejsca, którymi będziemy mogli pochwalić się bliskim.

Posiadanie kamerki rowerowej pozytywnie wpływa także na poczucie bezpieczeństwa jej użytkownika. Cykliści bardzo często poruszają się po szosach oraz ruchliwych ulicach, na których nietrudno o wypadki oraz niebezpieczne sytuacje. Brawurowa jazda kierowców oraz ignorowanie przez nich przepisów drogowych stwarza codziennie wiele groźnych sytuacji, przed którymi co prawda nie uchroni nas samo posiadanie kamerki, ale taki sprzęt, a raczej pochodzące z niego nagranie, może posłużyć za koronny dowód w razie wypadku lub pomóc policji w ujęciu kierowców, którzy nie traktują poważnie przepisów ruchu drogowego.

Jak wybrać dobrej jakości kamerę sportową na rower?

Kamera na rower to urządzenie, które dobrze wybrane z pewnością posłuży nam przez długi czas. Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę poszukując swojego pierwszego sprzętu tego typu, jest rozdzielczość obrazu oraz liczba klatek na sekundę. W najlepszych modelach standardem jest obecnie bardzo wysoka rozdzielczość 4K, w przypadku której obraz podzielony jest na 4096 pikseli. Kamerki na rower nagrywające w najwyższej rozdzielczości docenią w szczególności ci użytkownicy, którzy planują montowanie filmików lub lubią oglądać nagrania na dużym ekranie telewizora. Osoby, które nie mają takich wymagań, mogą natomiast z powodzeniem zadowolić się kamerkami w rozdzielczości Full HD. Jeśli natomiast chodzi o liczbę klatek na sekundę, najlepsze urządzenia dostępne aktualnie na rynku oferują nawet nagrywanie z prędkością 240 fps. Taka kamera na rower będzie świetnym wyborem dla profesjonalistów, którzy lubią kręcić ujęcia w zwolnionym tempie. Ważną funkcją jest także stabilizacja obrazu, która przyda się do nagrywania podczas jazdy na rowerze. Oprócz parametrów technicznych, wybierając kamerę na rower warto także zwrócić uwagę na solidność jej wykonania oraz sposób mocowania. Kamery rowerowe zazwyczaj montuje się do kierownicy lub siodełka, ale nie brakuje także urządzeń, które pozwalają na montaż bezpośrednio na ciele użytkownika.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.kamerysportowe24.pl/kamery-sportowe.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.