Zimowa zabawa, czyli ferie z Wesołą Gromadką

Image

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w ramach pracy Zespołu ds. organizowania społeczności lokalnej realizował w dniach 14-24 stycznia 2020 roku projekt socjalny pn. „Zimowa zabawa, czyli Ferie z Wesołą Gromadką”. Celem projektu była aktywizacja i integracja rodzin z dziećmi zamieszkałych w Stalowej Woli, w szczególności na Osiedlu Fabrycznym, poprzez zagospodarowanie ich czasu wolnego.

W działaniach udział wzięło łącznie 25 dzieci w wieku 2-13 lat wraz z rodzicami, głównie uczestnicy Klubu „Wesoła Gromadka”.

W programie znalazły się różnorodne zajęcia i aktywności, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Ferie rozpoczęły się od zajęć edukacyjnych związanych ze zdrowym odżywianiem. Dzieci wyklejały własne piramidy żywienia i wykonywały owocowe zwierzątka. W kolejnych dniach przygotowywały kukiełki i rywalizowały z rodzicami w wymyślnych konkurencjach, dały się ponieść szaleństwu podczas zabawy karnawałowej, a także odwiedziły Miejską Bibliotekę. Drugi tydzień wrażeń rozpoczął się od obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Pingwinach, w trakcie których dzieci poznały bliżej ich zwyczaje i sposób funkcjonowania. Nie obyło się też bez wspólnego seansu w kinie. Najciekawszymi według uczestników były zajęcia, podczas których dzieci pod okiem rodziców pracowały nad własnymi kulami śnieżnymi w słoiku. Podsumowaniem projektu, a jednocześnie całych ferii zimowych, był wspólny wyjazd na Ciemny Kąt. Dzieci spacerowały po lesie w towarzystwie pracownika Nadleśnictwa Rozwadów, który bardzo ciekawie opowiadał o lesie i jego mieszkańcach. Był też czas na zabawę i wspólne grillowanie.

Wszystkie działania podejmowane w ramach projektu socjalnego „Zimowa zabawa, czyli Ferie z Wesołą Gromadką” miały umożliwić zainteresowanym konstruktywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym i sąsiedzkim, a tym samym pozytywnie wpływać na ich relacje. Dzięki ciekawym i różnorodnym zajęciom dzieci i ich rodzice nabywali nowych umiejętności, zbierali doświadczenia i rozwijali własne kompetencje.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.