Jak skutecznie szukać pracy w Internecie?

Image

Z roku na rok Internet wkrada się do coraz większej liczby obszarów naszego życia. W sieci robimy zakupy i zapisujemy się na zajęcia sportowe. Dzięki wsparciu mediów społecznościowych o wiele łatwiej nam utrzymywać kontakt ze znajomymi na całym świecie. Ciężko nam wyobrazić sobie życie bez wirtualnej rzeczywistości – także w jego zawodowym aspekcie. Współcześnie, zamiast kupować codziennie gazetę z nowymi ogłoszeniami pracodawców, wystarczy wejść na odpowiednią stronę www.

Portale z ogłoszeniami

Miejsc online, w których znajdziemy ogłoszenia z ofertami pracy, jest wiele. Możesz przebierać w anonsach lokalnych, wśród ogólnopolskich portali i na stronach sprofilowanych pod konkretne grupy zawodowe. Ważne jest, aby sprawdzać je regularnie – nigdy nie wiesz, kiedy zostanie wrzucona oferta atrakcyjna właśnie dla Ciebie.

Wiele stron specjalizujących się w umieszczaniu ogłoszeń dla kandydatów na pracownika, posiada rozbudowane zaplecze informacyjne. Z artykułów blogowych dowiesz się, w jaki sposób poprawnie skonstruować CV i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby zrobić dobre wrażenie na pracodawcy.

Portale społecznościowe zawodowe

Dobrym pomysłem na wykorzystanie Internetu w poszukiwaniach pracy jest również prowadzenie profilu na zawodowych portalach społecznościowych. Często odwiedzają je rekruterzy, którzy za ich pośrednictwem szukają kandydatów i zapraszają ich na rozmowy kwalifikacyjne. Zrób profesjonalne zdjęcie i umieść informacje na temat doświadczenia zawodowego oraz preferowanych obszarów zatrudnienia. Dodaj znajomych z wcześniejszych zakładów pracy i referencje. Daj się znaleźć!

Talentuno – coś niecodziennego

Czy wiesz, że są w sieci miejsca, w których to inni pomagają Ci w znalezieniu pracy? Jednym z nich jest portal Talentuno. Znajdują się tam oferty dla osób z wielu branż, a specjalnie oddelegowani do pomocy MatchMakerzy zadbają o to, by Twoje CV trafiło w odpowiednie miejsce. To stosunkowo nowe rozwiązanie – na Polskim rynku funkcjonuje od kilku miesięcy, ale na Węgrzech, skąd pochodzi, przyjęło się znakomicie. Jeżeli masz dryg do pomagania innym, możesz również spróbować swoich sił we wzajemnym „swataniu” pracodawcy z pracownikami. Za każdego poleconego kandydata, który zostanie przyjęty, MatchMaker otrzymuje premię.

W czasach powszechnego dostępu do Internetu znalezienie odpowiedniej oferty pracy za jego pośrednictwem jest niezwykle łatwe. Co więcej, sieć jest kopalnią wiedzy na temat tego, jak pomyślnie przejść proces rekrutacji. Zatem: do dzieła! Rynek pracy czeka właśnie na Ciebie!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.