WOŚP: Stalowa Wola uzyskała nowy, rekordowy wynik zbiórki

Image

245 829 złotych i 70 groszy- to efekt tegorocznej zbiórki dokonanej w ramach 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To też rekordowy wynik, który mógł zostać osiągnięty dzięki pracy stalowowolskiego sztabu WOŚP, wolontariuszom oraz wszystkim tym, którzy wsparli zbiórkę.

218 Wolontariuszy

Podczas tegorocznego finału WOŚP na ulicach Stalowej Woli kwestowało 218 wolontariuszy. 36 z nich udało się zgromadzić kwotę przekraczającą 1000 zł. Dzięki ich zaangażowaniu uzbierano w sumie: 117 853,20 zł.

Najlepsze wynik zbiorek osiągnęli:

- Wiktoria Krzyś - 2286,58 zł

- Amelia Strugalska - 2139,33 zł

- Wiktoria Wójcik - 1949,20 zł

Osoby, które przyniosły najwięcej pieniędzy w puszkach zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.

Sklepik WOŚP

Stałym punktem finału jest sklepik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem, bowiem wysprzedano wszystkie kubki, smycze czy koszulki. Pozwoliło to na zebranie 16 234 zł. Mieszkańcy chwalili sztab za możliwość zrobienia zakupu w sklepiku przy udziale karty płatniczej. Podczas poprzednich finałów WOŚP można było gadżety nabywać wyłącznie za gotówkę.

Aukcje Allegro

Jak co roku sztab WOŚP przygotował wiele różnych aukcji internetowych. Rzeczy, które były wystawione na licytacji pochodziły zarówno od lokalnych firm, jak i osób prywatnych. Z ich sprzedaży uzbierano w sumie 47378 zł.

W pierwszej piątce rzeczy, które osiągnęły najwyższe ceny znalazły się:

- Niepowtarzalny aluminiowy świat WOŚP - 21 150 zł

- Voucher na LOT BALONEM okolice Stalowa Wola - 1 525 zł

- Wyjątkowy plastron z wyjątkowymi autografami (żużel) - 1 358,00 zł

- Komplet felg firmy Anzio (do 17 cali) - 1 228 zł

- Voucher na koncerty dla 2 osób w dworze Wichrowe Wzgórza - 1200 zł

Imprezy towarzyszące:

Stałym punktem stalowowolskiego finału są imprezy towarzyszące, które zyskały na przestrzeni lat stałych bywalców. Dochód z nich wyniósł 64 364 zł.

Najpopularniejsze imprezy towarzyszące to:

- Bieg Policz się z cukrzycą - 15 420 zł

- Imprezy w szkołach - 16 498 zł

- CZAD Orkiestra - 10 064 zł

- Punkt Terenowy - 4 794 zł

- Maraton ZUMBY – 3 305 zł

- Imprezy w przedszkolach - 3250 zł

- Bilard - 2816,24 zł

Rekordowy wynik

245 829,70 zł to ostateczna kwota, jaką udało się uzbierać podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli.

- Ta kwota jest magiczna dla nas. Zbliżamy się do kwoty ćwierć miliona złotych. Na to wpływ miało bardzo wielu ludzi. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy angażowali się w nasze działania. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji finału. Cieszymy się, że jest on znowu rekordowy- mówi Philipp Zalewski.

Koszty organizacji Finału:

Organizacja finału WOŚP kosztowała w sumie 23 968 zł. Oczywiście należy pamiętać o osobach, które bezinteresownie pracowały na to, by wszystkie zbiórki i imprezy mogły się odbyć.

- Wszystkie koszty związane z organizacją pochodzą od sponsorów oraz z środków, które udało się zebrać przed finałem- podkreśla Philipp Zalewski, rzecznik sztabu WOŚP.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.