Praca czeka na człowieka

Image

Szukając nowej pracy, potrzebujemy bardzo dobrze napisanego CV. Bez tego ani rusz. Często pierwsze wrażenie podczas jego lektury ma kolosalne znaczenie oraz decyduje o tym, czy przejdziemy do kolejnego etapu rekrutacji. W obecnych czasach bardzo łatwo można znaleźć różnego rodzaju szablony tego typu podań on line. Wystarczy z nich skorzystać w przemyślany sposób, a nasza oferta na pewno zainteresuje potencjalnego pracodawcę lub pracodawczynię.

1. Piszemy CV na miarę naszych zdolności

2. Praca w Polsce, praca za granicą

3. Darmowe kreatory CV

Piszemy CV na miarę naszych zdolności

Przeszukując zasoby sieciowe, szybko zorientujemy się, że wzorów tego typu pism jest cała masa. Warto poświęcić trochę czasu na ich poszukiwanie, by znaleźć CV dopasowane do naszego przyszłego stanowiska oraz do naszego gustu estetycznego. Pamiętajmy, by nie przesadzać z ozdobnikami, kolorami, etc. Podanie powinno być jasne, przejrzyste, a także bardzo konkretne. Ciekawe wzory CV znajdziemy choćby na stronie Europass. Ów łatwy w obsłudze, bezpłatny edytor on line, pozwala stworzyć dokument we wszystkich językach europejskich, dzięki któremu będziemy mogli ubiegać się o pracę na terenie Unii Europejskiej. Podczas jego tworzenia możemy wpisać wszelkie dodatkowe umiejętności, certyfikaty, dodać prawo jazdy, etc., co na pewno będzie bardzo pomocne dla naszego przyszłego pracodawcy i zdecydowanie ułatwi mu wybór odpowiedniego kandydata lub kandydatki na dane stanowisko. CV stworzone w chmurze w tym portalu należy koniecznie zapisać, gdyż nie jest ono tam trwale przechowywane i po jakimś czasie może po prostu zniknąć. Pisząc CV pamiętajmy o tym, by sobie nie umniejszać, ani nie dodawać umiejętności, czy zdolności. Doświadczony rekruter, czy rekruterka szybko wykryje wszelakie machlojki i zamiast wymarzonej pracy będziemy musieli pisać nowe podanie.

Praca w Polsce, praca za granicą

Poszukując angielskojęzycznych wersji podań o pracę wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „online CV kreators” – w ten sposób szybko znajdziemy anglojęzyczne szablony CV, które ułatwią nam otrzymanie upragnionego zajęcia w zagranicznych firmach lub przedsiębiorstwach. Większość z nas skorzysta zapewne z dokumentów pisanych po polsku, gdyż tu właśnie chce mieszkać i pracować. Ofert tworzenia CV jest wiele, można spróbować to zrobić za pośrednictwem płatnych witryn do tworzenia CV, takich jak CV-maker. Nie jest to może najtańszy sposób na uzyskanie własnego curriculum vitae, ale zyskujemy w ten sposób opcję, że nasze podanie zostanie napisane przez profesjonalistę, w oparciu o konkretne szablony i w ciągu 24-48h będziemy je mieli pod ręką. Nie każdy z nas jest mistrzem mowy polskiej, niektórym pisanie przychodzi z wielkim trudem, za to są specjalistami w swoich dziedzinach. W zależności od wybranej usługi CV można później edytować, poprawiać oraz rozszerzać. Nie musimy się przejmować, że popełnimy jakiś kardynalny błąd. Otrzymamy CV, z którym spokojnie będziemy mogli zawalczyć o nowe, wymarzone zajęcie.

Darmowe kreatory CV

Dla tych z nas, którzy nie dysponują nadmiarem pieniędzy, ale za to mają chwilę wolnego czasu oraz odrobinę zdolności, dobrą propozycją może okazać się darmowy kreator CV w języku polskim, przykładowo – Pracuj.pl. Przejrzysty, łatwy w użytku, umożliwiający użycie kolorów, czy wstawienie zdjęcia, spełnia wszelkie wymogi dobrego kreatora podań o pracę. Wbrew pozorom nie jest to żadna wielka sztuka, by takie podanie stworzyć. Wystarczy odrobina pracowitości, a nasze CV będzie w naszym ręku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.