Kolorowe zakończenie ferii w SDK

Image

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Już w poniedziałek uczniowie ze stalowowolskich szkół wracają do nauki. W Spółdzielczym Domu Kultury „Zimową labę” zakończono balem maskowym. Nie zabrakło postaci z bajek, księżniczek, super herosów czy policjantów.

Choć za oknem brakowało w tym roku śniegu w SDK codziennie na dzieciaki ze Stalowej Woli czekało moc atrakcji. Podczas ferii z dziećmi spotkali się m.in.: policjanci, strażacy, harcerze, dziennikarze, żołnierze. Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek od zoologa, weterynarza, czy pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Nie zabrakło także wydarzeń tematycznych. Odbywały się m.in. zajęcia: plastyczne, z modelarstwa, fotograficzne, warsztaty teatralne, wokalne i taneczne. Codziennie prowadzone były gry i zabawy sportowe, konkursy z nagrodami. Na uczestników ferii zimowych czekał także stół do ping- ponga. Wydarzeniem, które niewątpliwie zapadnie w pamięci dzieci był udział w wystawie „Od COP do Gospodarki 4.0”, podczas której gościł u nas prezydent RP Andrzej Duda.

Najmłodszym uczestnikiem ferii był 9-miesięczny chłopiec, który codziennie przynoszony był na zajęcia przez mamę, która przyprowadzała do SDK starszego synka. Maluszek obserwował zabawy i uczył się różnych rzeczy od starszych „kolegów”. Było także kilkoro dzieci kilkuletnich, które również spędzały ferie z SDK, przebywając pod opieką mam lub babć. Najstarszymi uczestnikami ferii byli 15-latkowie.

Codziennie w Spółdzielczym Domu Kultury czas spędzało od 100 do 160 dzieci.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =