Bezpieczne ferie z policjantami

Image

Materiał video

Na terenie województwa podkarpackiego trwają ferie zimowe. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii to priorytet w działaniach stalowowolskich policjantów. Nieodzownym elementem tych działań jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego wypoczynku. Policjanci spotykają się z dziećmi i z młodzieżą uczestniczącymi w zorganizowanych zajęciach na terenie miasta i powiatu, rozmawiają o bezpiecznym wypoczynku oraz zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się w tym czasie.

Stalowowolska policja prowadzi działania profilaktyczne pod nazwą "Bezpieczne ferie 2020". Do działań tych aktywnie włączyli się dzielnicowi, a także policjanci z posterunków Policji. Policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Dotychczas odwiedzili dzieci spędzające ferie w Świetlicy "Tęcza" , w Spółdzielczym Domu Kultury, w Muzeum Regionalnym. Spotkali się również z harcerzami z drużyny Harcerskiej ZHP w Stalowej Woli oraz odwiedzili młodzież w Ośrodku Diecezjalnym Augustianum w Radomyślu nad Sanem.

Podczas spotkań omwiono zasady bezpiecznych zachowań w trakcie spędzania wolnego czasu. Dzieci mogły dowiedzieć się: co to są zachowania ryzykowne, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. Policjanci zachęcali do używania elementów odblaskowych, informując o ich obowiązkowym noszeniu poza terenem zabudowanym. Podczas spotkań nawiązywali do założeń prewencyjnej kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która realizowana jest przez Policję.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.