Uratowana przez gminę "Ochronka" przekazana parafii

Image

Po siedmiu latach dzierżawy przez gminę dawnej „Ochronki”, jej przebudowie i kilkuletniej działalności Centrum Edukacji Ekologicznej, gmina zdecydowała o przekazaniu obiektu radomyskiej parafii. Budynek przed remontem był w opłakanym stanie, groził zawaleniem i w konsekwencji koniecznością rozbiórki.

W 2013 roku gmina, pozyskując środki unijne oraz angażując własne dokonała przebudowy obiektu, ratując go tym samym przed zrujnowaniem.

Budynek został w porę uratowany i zaadoptowany pod potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej. Niewykorzystywany, niszczejący przez wiele lat obiekt, ponownie zaczął służyć lokalnej społeczności.

Podczas modernizacji przeprowadzonej w 2013 roku, odnowiona została elewacja kryta deskami, wymienione zostały okna i drzwi, zamontowana instalacja elektryczna i sanitarna. Obiekt przyłączony został do kanalizacji. Powstały nowe schody na zewnątrz. Przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych budynek został podzielony na dwie części - konferencyjną i wystawową oraz wyposażony w krzesła, stoły, nagłośnienie, gabloty, projektor. Całkowita wartość projektu wyniosła przeszło 395 tys. zł, dofinansowanie unijne to kwota 309 tys. zł.

Zgodnie z projektem CEE funkcjonowało w budynku przez 7 lat. Obecnie budynek jest aktywnie wykorzystywany przez działające w Radomyślu grupy społeczne: grupę modlitewno – biblijną, Legion Maryi, ministrantów. Spotkania i próby mają tam również członkowie orkiestry dętej i scholii, a niebawem odbędą się tam przygotowania do zapustów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =