Artystyczne ferie w MBP

Image

Jak spędzają ferie uczniowie stalowowolskich szkół? Część z nich korzysta z zajęć zaproponowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli.

Drugi tydzień ferii 2020 w głównej siedzibie MBP rozpoczął się od teatrzyku. Dzieci na zajęciach wykonały między innymi kukiełki z drewnianych łyżek, które we wtorek 21 stycznia posłużyły im za postacie do przedstawienia. Grupa została podzielona na kilkuosobowe zespoły. Po naradzie i przećwiczeniu ról można było rozpocząć kukiełkowy teatrzyk. Młodzi aktorzy spisali się wyśmienicie!

W Filii nr 1 przy ul. Staszica kolejny dzień ferii upłynął dzieciom na poznaniu krótkiej historii francuskiego podróżnika, miłośnika i badacza fauny i flory oceanów Jacques-Yves Cousteau według książki Przemysława Rudzia „Kim Oni są? Podróżnicy”. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały z papieru i bibuły kolorowe ośmiornice, a w wolnym czasie grały w grę powszechnie znaną jako gra w kolory.

Ciekawe zajęcia dla dzieciaków proponuje również Filia nr 2 przy ul. Siedlanowskiego. W tym tygodniu dzieci tworzyły łamanki z papieru czyli laurki z okazji Dnia Babci czy prezent dla dziadka. Było również głośne czytanie krótkich opowiadań o babciach i dziadziach.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.