Sokół będzie gotowy końcem września

Image

Prace przy modernizacji zabytkowego budynku „Sokoła” potrwają jeszcze kilka miesięcy. Już teraz widać jak obiekt się zmienił. Zyskał chociażby nową elewację.

Zabytek powstał w 1906 roku ze środków lokalnej społeczności na potrzeby Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Przez wiele lat był ośrodkiem kulturalnym, w którym działało m.in.: kółko teatralne, klub mandolinowy i taneczny. Organizowano tam także kursy przysposobienia wojskowego oraz wszechstronne zawody sportowe. Na początku lat 90-tych obiekt opustoszał. Przez kolejne lata zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz popadał w ruinę i zapomnienie.

W październiku 2018 roku miasto wyłoniło wykonawcę, któremu powierzono modernizację obiektu. Koszty związane z remontem pochłoną 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 1,8 mln zł.

Na parterze budynku będzie znajdowała się sala widowiskowa, magazyn sprzętu, instrumentów, biura, szatnie, toalety. Na pierwszym piętrze będzie mieściła się sala muzyczna i teatralna. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków na strychu zaproponowano otwarcie sali historycznej z gablotami na miejsca upamiętnienia historii "Sokoła". W dobudowanej części obiektu będzie sala fitness, bawialnia dla dzieci. Na dziedzińcu znajdować się będzie parking rowerowy, ogródek letni i parking samochodowy (tylko dla zaopatrzenia).

- Prace przebiegają zgodnie z planem. W tej chwili pracuje tam mniej osób, ale rozmawiałam z głównym wykonawcą i mówił, że wszystko ma pod kontrolą. Pracownicy wejdą niebawem na roboty wykończeniowe. Prace powinny zakończyć się do końca września 2020 roku- mówi wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap.

Po zakończeniu modernizacji „Sokół” przejdzie pod skrzydła Miejskiego Domu Kultury. W obiekcie będzie prowadzona działalność społeczno- kulturalna na rzecz mieszkańców Rozwadowa.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.