Międzypokoleniowe spotkanie z nauką i kulturą

Image

Dla Babć, Dziadków i Wnuków, czyli niech zintegrują się całe pokolenia

W ramach obchodów Święta Babć i Dziadków Politechnika Rzeszowska przygotowała ofertę, która może zaciekawić naszych seniorów oraz ich pociechy. Oczywiście w swoje mury uczelnia zaprasza wszystkich tych, którzy chcą spotkać się z nauką, techniką i kulturą.

24 stycznia br. na Wydziale Mechaniczno- Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Politechnika łączy pokolenia”.

Międzypokoleniowa impreza jest doskonałą okazją do tego, by odciągnąć młodych ludzi od monitorów komputerów i pokazać im, że nauka nie musi sprowadzać się tyko do siedzenia w szkolnej ławce, ale może być świetną zabawą i okazją do integracji w ramach pokoleń.

W godzinach od 10:00 do 15:00 nasi goście będą mogli wypróbować swoich sił w zabawach i konkursach, których motywem przewodnim będzie nauka i technika. W programie przewidzieliśmy warsztaty i zajęcia laboratoryjne, między innymi zajęcia z robotyki, konstruowanie modeli samolotów, spotkanie z zabytkową motoryzacją, konstruowanie brył z piasku kinetycznego oraz Turniej Małego Inżyniera.

Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć więcej, by poprzez zabawę rozpocząć przygodę z nauką.

Wiek, to tylko cyfra. Rozwijaj się i bądź ciekawy świata w każdym wieku

Wiek nie jest przeszkodą do zdobywania wiedzy, poszerzania swoich horyzontów i poznawania nowinek otaczającego nas świata. Kto pyta, ten wie więcej i lepiej rozumie rzeczywistość. W każdym wieku jest pora na to, by czegoś się nauczyć. Okazją do wyruszenia w świat przygody i techniki będzie wydarzenie organizowane dla całych pokoleń na Politechnice Rzeszowskiej.

Na potwierdzenie zdobytej wiedzy, każdy z młodych naukowców otrzyma „Indeks Młodego Inżyniera”, będący przepustką do dalszego zdobywania i rozwiania pasji i zainteresowań.

Uwieńczeniem tego dnia będzie spotkanie z kulturą. O godzinie 17:30 Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej zabierze nas z powrotem w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentują „Opowieść Noworoczną” na motywach powieści Charlesa Dickensa. Zapewne dostarczą nam wielu emocji oraz niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Serdecznie zapraszamy na Wydział Mechaniczno-Technologiczny.

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona