W kwietniu ma zostać ogłoszony przetarg na rewitalizację rynku w Rozwadowie

Image

W grudniu 2019 r. prezydent miasta unieważnił przetarg na modernizację Rynku w Rozwadowie. Obecnie prowadzone są prace związane z poprawkami dokumentacji. Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony za około 2 miesiące.

- Uzgodniliśmy, że ogłosimy przetarg na Rynek na początku kwietnia. Do końca marca firma, która zgłosiła się do weryfikacji dokumentacji ma opracować projekt wykonawczy. Ma ona przeanalizować projekt, którym dysponujemy pod względem konstrukcyjnym i materiałowym. Chodzi nam przede wszystkim o to, żeby wyłoniony wykonawca rzeczowej realizacji płyty mógł bezproblemowo przystąpić do robót, żebyśmy nie spotykali się po drodze z jakimiś niespodziankami, albo żebyśmy nie musieli wstrzymywać robót na czas dokonywania korekty- mówi wiceprezydent Renata Knap.

Przypomnijmy, że w ramach przetargu, który został unieważniony do magistratu wpłynęły 3 oferty. Ceny oscylowały między 20,5 mln zł a nawet 25,2 mln zł. Tymczasem w budżecie miasta na ten cel zabezpieczono nieco ponad 15 mln zł.

Jak zaznacza Renata Knap miasto będzie dobrze przygotowane do tego, aby na czas trwania robót na płycie Rynku, komunikacja miejska odbywała się innymi drogami.

- Finalizujemy również tematy związane z pozyskiwaniem pozwolenia na realizację ulicy Targowej, Strażackiej i Przedwiośnie. Całość ma tworzyć spójny ciąg komunikacyjny tak, aby odciążyć Rynek w Rozwadowie ponieważ te drogi, które już teraz wykonaliśmy, będą nam niezmiernie pomocne przy realizacji płyty Rynku. Tam gdzie będziemy musieli wyłączyć częściowo ruch, będziemy go kierować na te odremontowane ulice. Ulice Kopernika i Kochanowskiego będą musiały częściowo odciążyć ruch na czas rzeczowej realizacji płyty Rynku- mówi Renata Knap.

Zakres robót obejmie m.in. przebudowę i budowę miejsc parkingowych, przebudowę nawierzchni, wykonanie odwodnienia, budowę elementów sieci: wodno - kanalizacyjnych wraz z przebudową przyłączy energetycznych, budowę oświetlenia terenu, montaż toalety, montaż elementów małej architektury.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.