Dzień Babci, Dzień Dziadka

Image

Kochana babciu, kochany dziadku. Tak by mógł się zaczynać list wysłany przez wnuka lub wnuczkę z odległych miejscowości lub nawet spoza granic Polski. Jak świętujemy te wyjątkowe chwile przeznaczone dla naszych ukochanych seniorów?

Te dni są raz w roku i na ogół pamiętamy w nich o swoich dziadkach w dniu ich święta. W dzisiejszych czasach nie pisze się już listów papierowych, czasem wyśle się wprawdzie kartkę, ale kontakt z najbliższymi odbywa się osobiście, telefonicznie lub drogą internetową. W tym roku zapytaliśmy młodych ludzi o to, jak zamierzają uczcić babcię i dziadka.

- Na co dzień mieszkam w Anglii, ale akurat jestem w Polsce, więc wpadnę do babci z kwiatami i jakimś słodkim załącznikiem. Dziadka już nie mam, ale o babci nie zapomnę- zapewnia nas Jacek.

- Są ferie i wielu moich kolegów pojechało gdzieś i pewnie będą dzwonić do swoich babć i dziadków. Ja z bratem kupiłem naszym dziadkom bilety do kina. Pomyśleliśmy, że to fajny prezent- mówi Jakub.

- Moja babci mieszka w Lublinie. Co roku do niej dzwonimy i wysyłamy MMS-y, ale skoro są ferie, to postanowiłyśmy z siostrą pojechać do niej i zrobić jej niespodziankę. Mamy dla babci prezent. Dołożyli nam rodzice i zamówiłyśmy babci na cały rok Działkowca. Moja babcia dużo czasu spędza na działce, więc pewnie bardzo się ucieszy- mówi Maja.

- Moja babcia i dziadek na co dzień się z nami widują. Zajmują się moim małym braciszkiem. Na Dzień Babci pójdziemy do niej z kwiatkami. Mamy dla niej storczyka, bo babcia kocha kwiaty. Dziadek jutro dostanie od nas książkę o lotnictwie, bo dziadek pasjonuje się samolotami i wojną. Co roku babcia piecze dla nas torcik bezowy z okazji dnia babci i dziadka, ale na co dzień też nam robi dobre rzeczy, gotuje i piecze pierniki i ciasteczka. U babci zawsze jest szarlotka- mówi Hania.

- Moja babci większość czasu spędza aktywnie, udziela się w różnych klubach seniora, śpiewa, a nawet chodzi na tańce i nie ma nic wspólnego z babcią jaką można zobaczyć w filmie czy bajce dla dzieci. Na dzień babci zabierzemy ją na pizzę. Siostra mówi, że nasza babcia jest duchem za młoda na babcię. Do niedawna jeszcze pracowała i rzadko z nami zostawała. Cieszymy się, że jest taka aktywna. Dziadek znowu woli siedzieć w domu. On nie lubi wychodzić i ma zupełnie inny charakter niż babcia. Chodzi jedynie na działkę, ale teraz nie wychodzi z domu. Na wiosnę pewnie przeniesie się całkiem na działkę. Dla niego mamy nasiona w prezencie. Zamówiłam mu w internecie takie specjalne nasiona pomidorów rosyjskich. Owoce ważą co najmniej kilogram. Dziadek lubi takie wyzwania. Na pewno się ucieszy- mówi Ania.

A Wy pamiętacie o Dniu Babci i Dziadka? Jak będziecie świętować? Piszcie w komentarzach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.