Trzy rozwadowskie drogi zyskały nowy blask

Image

W poniedziałek 20 stycznia br. odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano 3 zmodernizowane drogi, które na przestrzeni ostatnich miesięcy zmieniły się nie do poznania. Chodzi konkretnie o ulice: Kopernika, Poprzeczną, Kochanowskiego.

- Do tej pory ulica Kopernika miała nawierzchnię częściowo asfaltową, częściowo była to trylinka. W tej chwili, w nowym wydaniu cała droga jest z nawierzchni z kostki brukowej. Jest ona wyposażona po obu stronach w chodniki. Powstała zatoka autobusowa, która jest tutaj bardzo potrzebna. W ten sposób wyeliminowaliśmy wjazd autobusów na teren parkingu muzeum i niebezpieczny manewr cofania. Dodatkowe elementy: to zjazdy na poszczególne posesje, a także nowe oświetlenie i okablowanie linii napowietrznej- mówi wiceprezydent Renata Knap.

Ulica Poprzeczna także zyskała nową nawierzchnię. W tym przypadku zdecydowano się na kostkę brukową, która zastąpiła trylinkę. Po jednej stronie drogi powstał nowy chodnik dla pieszych.

Ulica Kochanowskiego dotychczas miała nawierzchnię ze starej i wysłużonej trylinki. W tej chwili droga jest już asfaltowa. Po obu jej stronach znajdują się ciągi piesze. W toku prac wykonawca zajął się m.in. odwodnieniem i uporządkowaniem sieci wodociągów. Okazuje się, że niektóre posesje nie miały do tej pory przyłączy wodociągowych. Zabudowania te zostały już podpięte do nich.

Całkowity koszt tego zadania to kwota niespełna 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie opiewa na 1,12 mln zł. Wkład własny gminy wyniósł około 2,3 mln zł.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.