Nowoczesne baterie łazienkowe - trendy

Image

Na styl i wydźwięk łazienki wpływają wszystkie elementy jej wyposażenia - szczególnie wybrane do umywalek, natrysków i wanien baterie, które tylko z pozoru niewiele znaczą. Przedstawiciele sklepu elazienki.pl, we współpracy z którym powstał ten artykuł, podpowiadają, jakie baterie łazienkowe są najmodniejsze oraz na jakiego typu produkty warto postawić, kupując baterie do nowoczesnej łazienki. Zapraszamy do lektury!

Deszcze i wodospady

Projektanci nowoczesnych baterii łazienkowych coraz częściej czerpią z natury. Dlatego właśnie w sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz i ceramiką oraz armaturą do łazienek można znaleźć wiele baterii, z których woda wypływa w dokładnie taki sposób, w jaki można obserwować ją w dziewiczym środowisku. Z tego względu, najmodniejsze są z pewnością baterie prysznicowe z deszczownicami, pod którymi można poczuć się jak na powietrzu w trakcie ciepłej, letniej ulewy, a także baterie do wanien z efektem wodospadu, które nie tylko imponująco wyglądają, ale i szybciej napełniają wanny wodą od baterii klasycznych.

Światło i szkło

Na rynku baterii do łazienek można też spotkać wiele produktów posiadających efektowne szklane półki, z których woda spływa tak jak ta w górskich strumieniach. Tego typu designerskie baterie łazienkowe mają swoich zwolenników i przeciwników - ci drudzy zauważają, że takie baterie mogą być niepraktyczne i trudne do utrzymania w czystości. Poza bateriami z elementami szklanymi, w katalogach producentów można dostrzec też wiele modeli baterii wyposażonych w kolorowe oświetlenie ledowe - w niektórych produktach barwa światła zmienia się w zależności od temperatury, w innych można nią sterować.

Minimalizm

Oferowane przez producentów baterie do umywalek, natrysków i wanien łazienkowych przybierają różne formy. Choć wirtualnych półkach sklepów internetowych i w marketach budowlanych wciąż można spotkać eleganckie baterie w stylu vintage np. miedziane z ceramicznymi korkami, to zdecydowanie największą popularnością cieszą się baterie umywalkowe i wannowe w minimalistycznym stylu. Oszczędne formy, wyraziste kształty i łatwość obsługi to tylko niektóre z zalet tego typu baterii. Takie baterie łazienkowe są bowiem też łatwe w utrzymaniu w czystości i naprawie oraz pasują do wszystkich łazienek.

Nie ulega wątpliwości, że w trendach wnętrzarskich dotyczących aranżacji łazienek, królują nowoczesne baterie do umywalek, wanien i natrysków w stylu minimalistycznym. Najpopularniejsze z nich to baterie inspirowane naturą, wyposażone w deszczownice oraz modele z efektem wodospadu. Są one równie modne co designerskie baterie ze szkłem i kolorowym oświetleniem ledowym, które pojawia się we współczesnych domach i mieszkaniach w coraz większej liczbie miejsc.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.