Za nami 6 Bieg z cyklu: Policz się z cukrzycą

Image

Bieg organizowany jest co roku w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezą towarzysząca jest Marsz Nordic Walking. Po raz pierwszy przez parki przebiegło niemal dwadzieścia duetów pies- człowiek. Łącznie w 6 Biegu „Policz się z cukrzycą wzięło udział około 300 osób.

Organizatorem biegu jest Stalowowolski Klub Biegacza przy wsparciu lokalnych sponsorów. Zaproszeni do udziału są wszyscy ci, którzy mają na to ochotę, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. W końcu każda aktywność jest ważna kiedy w grę wchodzi zdrowie i dobre samopoczucie. Fundacja od lat wspiera osoby chore na cukrzycę, wyposażając między innymi kobiety w ciąży w pompy insulinowe. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczony cały dochód z biegu. Wpisowe wynosiło minimum 30 zł. Bieg liczył 3 km, marsz- 2km. Zawodnicy poruszali się alejkami Parku Miejskiego w Stalowej Woli.

Dodatkową atrakcją 6. Biegu Policz się z cukrzycą była możliwość zmierzenia poziomu cukru we krwi, zasięgnięcia informacji na temat cukrzycy (w kampanii informacyjnej pomagało Stowarzyszenie Diabetyków ze Stalowej Woli), pomalowanie twarzy oraz dobra zabawa.

Na uczestników oraz kibiców będzie czekać gorąca herbata i „coś na ząb”. Na zawodników czekały pamiątkowe, niepowtarzalne koszulki przygotowane specjalnie na Finał WOŚP i zawody.

Aktualizacja

Zebrano: 15 tys. 420 zł i 47 gr, tj. o 5 tys. więcej niż rok wcześniej.

Materiał video

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =