Ewa Leniart nie będzie już posłanką

Image

Ewa Leniart znów będzie wojewodą podkarpackim. Dziś otrzymuje oficjalne powołanie od premiera Mateusza Morawieckiego. Co to oznacza? Że do Sejmu wróci Andrzej Szlachta, który wcześniej nie wszedł do parlamentu.

Ewa Leniart weszła do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskała drugi wynik w okręgu wyborczym nr 23 zdobywając 36 305 głosów. Wiele osób zastanawiało się czy Leniart przyjmie mandat, czy z niego zrezygnuje ustępując miejsca kolejnemu kandydatowi z listy, Andrzejowi Szlachcie, który zdobył 15 115 głosów. Dywagacje na ten temat zakończyły się z chwilą, kiedy wojewoda- na ręce premiera Mateusza Morawieckiego- złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. 12 listopada posłanka złożyła ślubowanie. 25 listopada wojewodą została Lucyna Podhalicz, dotychczasowa wicewojewoda. Ostatnio coraz częściej mówiło się jednak, że Leniart powróci do Rzeszowa na dawne stanowisko, co dziś oficjalnie się potwierdziło.

Ewa Leniart z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych. W latach 2002-2005 pełniła funkcję kierownika referatu rzeszowskiego oddziału IPN. Później pracowała w urzędzie wojewódzkim. W 2007 roku objęła stanowisko dyrektora działu IPN. W grudniu 2015 roku powierzono jej stanowisko wojewody podkarpackiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.