Jak stworzyć kalendarz z własnymi zdjęciami?

Image

Chcesz zamówić fotokalendarz – na prezent albo do domu – ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie z jego przygotowaniem? Spokojnie! Proces jego projektowania jest bajecznie prosty. Wszystkie zadania zrealizujesz on-line, a system poprowadzi Cię od wybory fotokalendarza aż do potwierdzenia zamówienia krok po kroku. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Dlaczego fotokalendarz jest tak popularnym rozwiązaniem?

W ostatnich latach obserwuje się coraz większe zainteresowanie fotokalendarzami. Powodów ku temu jest kilka. Przede wszystkim – jest to wyjątkowe akcesorium: praktyczne, a jednocześnie o niesamowicie sentymentalnym charakterze. W końcu jedno zdjęcie może przekazać więcej niż tysiąc słów! Po drugie, chodzi o oryginalność. Jeżeli i Ty szukasz unikatowego designu – takiego, którego nie spotkasz w domu u znajomych czy u przyjaciół, kalendarz z własnymi zdjęciami będzie strzałem w dziesiątkę. Trzecim powodem jest właśnie łatwość zamawiania – z Empik Foto zaprojektowanie takiego gadżety trwa niesamowicie krótko i jest bajecznie proste.

Jak zrobić fotokalendarz krok po kroku?

Fotokalendarz z Empik Foto możesz zaprojektować zarówno na komputerze, jak i przy pomocy aplikacji na smartfona – wszystko zależy od tego, co dla Ciebie wygodniejsze. Sam proces wygląda zaś następująco.

1) Określ typ kalendarza

Do wyboru masz trzy podstawowe rodzaje:

kalendarz ścienny – to klasyczny kalendarz, w którym każdy miesiąc ma oddzielną stronę z nowym zdjęciem. Daje dużo miejsca na część kalendarzową – łatwo na nim dokonywać zaznaczeń i wykonywać proste notatki. Poza tym jest najbardziej dekoracyjny. Może powstać w wersji na papierze kredowym (tańszej i bardziej nietuzinkowej) lub fotograficznym, który daje perfekcyjną jakość wydruku zdjęć;

kalendarz biurkowy – również z oddzielną stroną na każdy miesiąc, ale w mniejszym rozmiarze (22 x 10 cm). Dlatego można go postawić na biurku, ale i np. na półce w kuchni czy na stoliku nocnym;

kalendarz trójdzielny – dający widok na cały kwartał, ze zrywanymi kartkami z poszczególnymi miesiącami. Na nim umieszczasz tylko jedno zdjęcie lub jeden kolaż zdjęć. Kompozycja ta jest widoczna przez cały rok)

2) Wybierz szablon

Na Empik Foto jest ich dostępnych wiele – np. okazjonalnych na Dzień Babci czy święta, odpowiednich do dziecięcego pokoju i wiele innych. Możesz też wybrać pusty szablon i wykonać projekt od A do Z tak jak chcesz.

3) Ustal dodatkowe parametry

W przypadku kalendarza ściennego wybierz format (20x30 cm czy 30x40 cm?) i typ papieru. W przypadku pozostałych – określ miesiąc, od którego ma się rozpoczynać publikacja. Przy kalendarzach personalizowanych masz taką szansę. Fotokalendarz może się więc zaczynać np. od lutego, lipca czy września. Ty decydujesz!

4) Załaduj zdjęcia do edytora

Możesz to zrobić za pomocą smartfona, z dysku komputera albo ze swojego konta na Facebooku lub Instagramie.

5) Wykonaj projekt

Przeciągaj zdjęcia, układaj je w dowolnej kolejności lub łącz w kolaże. Dodaj dodatkowe kliparty i napisy zgodnie z własnymi preferencjami. Wybierz też osobiste daty do zaznaczenia – np. urodziny najbliższych i inne ważne rodzinne uroczystości.

6) Złóż zamówienie

Zatwierdź projekt i zamów – do najbliższego salonu Empik albo prosto do domu. Fotokalendarz otrzymasz w ciągu kilku dni roboczych.

Jak widzisz, aby zamówić fotokalendarz na prezent czy dla siebie, nie potrzeba wiele wysiłku. Spróbuj i przekonaj się, jak wyjątkową dekorację zyskasz!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.