Czy sala widowiskowa MDK wypięknieje?

Image

Miasto ubiega się o środki, które pozwolą na modernizację sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

- Miejski Dom Kultury zmienił się pięknie z punktu widzenia wyglądu: elewacji, otoczenia, balkonów, tarasów, sceny letniej, ale najsłabszym „punktem programu” wciąż pozostaje przepiękna i historyczna sala widowiskowa. Wszyscy wiemy, że kiedy jesteśmy tam na koncertach, to oprócz symfonii, muzyków „grają” również siedzenia. Kiedy ktoś wstaje, te trzaski, skrzypienia nie pozwalają na zbytnie uniesienia przy tej muzyce idącej ze sceny- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak przyznaje prezydent na przestrzeni lat sala widowiskowa uległa degradacji. Jej potencjał przy obecnych rozwiązaniach technologicznych można by dużo lepiej wykorzystać.

- Przygotowujemy olbrzymi program, żeby pozyskać blisko 18 mln zł na całkowitą przebudowę naszej sali widowiskowej, z pełną modernizacją sceny, ze zmianą geometrii widowni. Jest to bardzo trudny projekt, ale pracujemy bardzo intensywnie tak, żeby była szansa na pozyskanie tych środków- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że MDK przeszedł modernizację w ramach zadania „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”. Inwestycja ta realizowana była na przestrzeni 2 lat, a jej koszt wyniósł 9,2 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.