Podsumowano akcję "Stalowowolska Paczka Pomocy"

Image

Akcja "Stalowowolska Paczka Pomocy" dzięki zaangażowaniu i ofiarności mieszkańców Stalowej Woli w 2019 roku okazała się rekordowa, zarówno pod względem ilości darów, darczyńców jak i obdarowanych.

Głównym celem Akcji było wsparcie osób starszych oraz osób niepełnosprawnych ze Stalowej Woli, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej w okresie przedświątecznym poprzez zbiórkę darów rzeczowych nadających się do dłuższego przechowywania.

W okresie od 14 października do 20 listopada 2019 roku na terenie 66 stalowowolskich instytucji, placówek oświatowych, firm i organizacji prowadzone były zbiorki darów rzeczowych w ramach Akcji "Stalowowolska Paczka Pomocy". Zbierano artykuły spożywcze (m. in. kawy, kawy zbożowe, kakao, herbaty, dżemy, kasze, ryże, cukier, mąkę, makarony, oleje, konserwy, słodycze itp.) oraz artykuły chemiczne (m. in. płyny do mycia naczyń, płyny do mycia podłóg, mydła, proszki lub płyny do prania, itp.). W ramach Akcji nie prowadzono zbiórki środków finansowych, leków i medykamentów oraz płodów rolnych (warzyw, owoców). Następnie dary trafiały do magazynu MOPS w Stalowej Woli, gdzie były segregowane, liczone i pakowane.

W ramach Akcji w 2019 roku obdarowano 333 osoby. Paczek natomiast przygotowano- 666 sztuk, gdyż na jedną osobę przypadały dwie paczki tj. jedna paczka z artykułami spożywczymi o dłuższym terminie ważności oraz druga paczka z artykułami chemicznymi. Do paczek były dołączone kartki świąteczne z życzeniami wykonane przez dzieci ze stalowowolskich szkół i przedszkoli oraz pierniki, upieczone przez uczestników "Klubu Wesoła Gromadka".

W ramach Akcji łącznie zebrano i przekazano mieszkańcom Stalowej Woli 4 353 kg darów, w tym 2 728 kg żywności o dłuższym terminie ważności.

Po raz pierwszy w trakcie prowadzonej Akcji przeprowadzono również zbiorki na terenie czterech stalowowolskich sklepów w dniach 15 i 16 listopada 2019 roku. Pracownicy MOPS wraz z wolontariuszami zebrali wówczas 569 kg darów, w tym 488 kg żywności długoterminowej.

Za okazane serce, hojność i zaangażowanie organizatorzy Akcji składają serdeczne podziękowania mieszkańcom Stalowej Woli, którzy dzieląc się tym co posiadają z potrzebującymi mieszkańcami naszego Miasta pokazali, jak ważna jest pomoc seniorom i osobom niepełnosprawnym w okresie przedświątecznym.

Podziękowania, organizatorzy kierują również do wszystkich wolontariuszy i osób zaangażowanych w organizację oraz prowadzenie Akcji. Bez Ich wsparcia i pomocy nie udałoby się osiągnąć tych rekordowych liczb.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.