Andrzej Duda znów zawita do Stalowej Woli. Wskrzesi Polską Wystawę Gospodarczą.

Image

Prezydent RP Andrzej Duda, w ramach obchodów niepodległości, chce wskrzesić ideę wystaw krajowych, które ukazują siłę polskiej gospodarki. Pierwsza z nich odbędzie się w Stalowej Woli.

16 stycznia 2020 roku w Stalowej Woli będzie mieć miejsce Polska Wystawa Gospodarcza nawiązująca do tradycji powszechnych wystaw krajowych, które miały dawniej miejsce w Krakowie, Lwowie, a ostatnia z nich odbyła się 90 lat temu w Poznaniu.

Impreza włączy się w wydarzenie organizowane przez miasto „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do gospodarki 4.0”.

- Chcemy w perspektywie czasowej, mijających 80 lat ukazać jaka nastąpiła transformacja gospodarki, która zaczynała się tutaj, w COP do dzisiejszej gospodarki, która jest w Stalowej Woli, w regionie, a również jest w ujęciu ogólnopolskim- mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Miasto spodziewa się przyjazdu blisko 70 firm (około 12 ze Stalowej Woli), które w ramach Prezydenckiej Kapituły Gospodarczej zostały wybrane z tych wyróżniających się nowoczesnością, innowacyjnością, ciekawymi rozwiązaniami. Pojawi się cała gama polskich branż: począwszy od przemysłu ciężkiego, poprzez przemysł innowacyjny, po branże lekkie, spożywcze itp. Prezydent ma nadzieję na ukazanie siły Stalowej Woli i produkcji lokalnej oraz gospodarki województwa podkarpackiego. Jak mówi prezydent są u nas produkowane takie rzeczy, o których nie wie przeciętny mieszkaniec miasta, jak chociażby silniki do okrętów.

Wydarzenie będzie mieć charakter wystawy. Będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców. Będą więc pokazy, eksperymenty, doświadczenia, planetarium, pokaz rzeźbienia w soli, wytopu szkła, lutowania (konfrontacja człowiek- robot) itd.

Wystawie będzie osobiście patronował prezydent RP Andrzej Duda. Przy okazji przyjazdu otworzy nową halę ARP przy Kasprzyckiego, gdzie odbędzie się wystawa.

Wydarzenie ma być okazją do prezentacji kulturalnej miasta, naszych wystaw, budynków, instytucji kultury i zespołów artystycznych. Za imprezę zapłaci miasto i partnerzy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =