IV Rozwadowskie Kolędowanie

Image

Już po raz czwarty na płycie rozwadowskiego rynku rozbrzmiało radosne kolędowanie.

Podczas tegorocznej edycji imprezy przed rozwadowską publicznością zaprezentowały się 3 zespoły: dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, Franusie z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów i Zespół muzyczny Canto ze Stalowej Woli. Mieszkańcy chętnie włączali się w śpiewanie kolęd i pastorałek.

- Jest miła i przyjazna atmosfera. Wspólnie ubieramy choinkę. Dzieci przygotowały na nią łańcuch. Jak zawsze możemy liczyć na pomoc strażaków z osiedla Charzewice, którzy pilnują ogniska i porządku podczas imprezy- mówi Joanna Pazdan, prezes stowarzyszenie Przyjazna Dłoń.

W czasie imprezy zaprezentowano herb Rozwadowa. Znajduje się na nim orzeł i brama, w której umieszczona została litera „R”, od nazwy dzielnicy- Rozwadów. Herb nawiązuje do czasów, gdy Rozwadów był miasteczkiem.

- Mieliśmy warsztaty plastyczne pt. „Herb Rozwadowa”. Dzieci malowały herb. Członkowie stowarzyszenia wybrali najładniejszą pracę, która została wydrukowana na 10top-casinos rollupie. Będzie on wystawiany podczas imprez rozwadowskich. Dzisiaj jest on prezentowany na Rozwadowskim Kolędowaniu. Dzieci, które brały udział w tych warsztatach dostaną dyplomy i drobne upominki- powiedziała Joanna Pazdan.

Uczestnicy imprezy byli częstowani smacznymi potrawami i napojami, a wśród nich znalazły się: bigos, ciasta, kawa, kompot z suszu.

Materiał video

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.