Opłatek Maltański w Stalowej Woli

Image

18 grudnia po raz szósty w Stalowej Woli odbył się Opłatek Maltański. Jego organizatorami byli: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli wraz z Zakonem Maltańskim Polska – Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie.

W 2019 roku Opłatek Maltański odbywał się w 28 miastach Polski, w tym także w Stalowej Woli. Jest to ogólnopolska, świąteczna akcja charytatywna organizowana przez Zakon Maltański Polska wraz z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej, polegająca na organizacji spotkań wigilijnych dla osób potrzebujących m.in. rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych. W organizację każdego ze spotkań wigilijnych angażowani są lokalni przedsiębiorcy, darczyńcy i wolontariusze.

Ideą Opłatka Maltańskiego jest pomoc osobom potrzebującym w sposób „dwutorowy” poprzez wsparcie materialne i duchowe w formie zaproszenia do wspólnego stołu wigilijnego, podzielenia się opłatkiem i kolędowania.

Tym razem przy wigilijnym stole zasiadło 101 mieszkańców (72 osoby dorosłe i 29 dzieci) ze Stalowej Woli. Nie zabrakło zaproszonych goście m.in. ks. Mieczysława Kucela, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Sobieraja, wiceprezydent Renaty Knap.

Każdy uczestnik Opłatka Maltańskiego otrzymał paczkę żywnościową z darów pozyskanych od lokalnych sponsorów i ludzi dobrej woli. Każde z dzieci spotkało się z Mikołajem i dostało prezent.

Oprawę artystyczną podczas spotkania wigilijnego zapewnili artyści z Grupy Wokalnej: Pałacyk Michla” z akompaniamentem Edwarda Horoszko.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.