Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło do radnych

Image

Corocznie przed Bożym Narodzeniem harcerze z całego świata niosą symbol pokoju i pojednania – Betlejemskie Światło Pokoju.

W minionych latach Betlejemskie Światełko Pokoju harcerze przekazywali władzom miasta i powiatu podczas obchodów Wigilii Miejskiej, organizowanej corocznie dla mieszkańców miasta na Placu Piłsudskiego. Tak się nie stało jednak w tym roku. Harcerze na ręce włodarza Stalowej Woli Światło przekazali w poniedziałek 16 grudnia br. podczas obrad Rady Miejskiej.

- Chcieliśmy przekazać dla państwa, na ręce pana prezydenta, Betlejemskie Światełko Pokoju. Związek Harcerstwa Polskiego otrzymuje Betlejemskie Światełko Pokoju od skautów słowackich od 1991 roku. W tym roku hasłem tej akcji jest „Światło, które daje moc”- mówił przed sesją RM podharcmistrz Zbigniew Partyka.

Moc pochodząca od Chrystusa ma dawać nam siłę do czynienia dobra, a pokój płynący ze Światła, pozwalać iść z tym dobrem do swoich domów, rodzin, zakładów pracy, nawet tam, gdzie do tej pory panowała ciemność.

Mieszkańcy, którzy chcą przynieść do swoich domów Betlejemskie Światełko Pokoju mogą to zrobić odwiedzając w poniedziałek 16 grudnia Miejski Dom Kultury (od godz. 17:00 do zamknięcia). Od 17 do 19 grudnia można również wziąć Światło ze Spółdzielczego Domu Kultury w godz. od 16:00 do 19:00.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.