Wigilia Miejska 2019

Image

Rozświetlenie miejskiej choinki na Placu Piłsudskiego stało się początkiem świętowania w Stalowej Woli. Wraz z choinką zabłysły iluminacje w mieście.

Przed Miejskim Domem Kultury odbywał się dziś Jarmark Bożonarodzeniowy. Były piękne ozdoby, rękodzieło artystyczne, choinki, stroiki, potrawy świąteczne, w tym różne ciasta i ciasteczka.

Dla najmłodszych dużą atrakcją była żywa szopka, delegowana do Stalowej Woli z Kochan. Przy okazji nie zabrakło kolęd i pastorałek. Ducha Bożego Narodzenia pomogli nam odnaleźć: Orkiestra Dęta MDK, Chór Gaudium, Grupa kolędnicza PSP nr 3 im. Bohaterów Westerplatte, Chór Kameralny, Chór Cantus, Chór UTW, Studium Wokalne Prymka, Chór ZPiT Lasowiacy, Grupa kolędnicza z Jastkowic.

Dzieciaki świetnie bawiły się ze strażakami z OSP Charzewice. Dziś można było wsiąść do wozu strażackiego, poczuć się jak bohater i spytać o wszystko co związane z pracą strażaków.

Rozstrzygnięto też konkurs na list do świętego Mikołaja, w którym dzieci prosiły o prezenty dla Stalowej Woli. Mikołaj obiecał mieszkańcom… nowe bloki mieszkalne. Czy taki prezent kogoś ucieszył?

Materiał video

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.