CAS po poprawkach

Image

Rada Seniorów spotkała się z projektantami Centrum Aktywizacji Seniora. Mogli się oni przekonać jak wygląda projekt po ostatnio wprowadzonych zmianach.

CAS będzie miał swoją siedzibę w budynku Centrum 4 przy Alejach Jana Pawła II. Na powierzchni prawie 1000 m2 powstanie m.in.: kawiarnia, sala do nauki języków obcych, sala komputerowa, sala kuchenna, sala prac ręcznych, sala fitness, sala do zajęć wokalnych, sala do obsługi prawnej i działań medycznych oraz sala widowiskowa. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Podstawowa koncepcja nie uległa jakimś gruntownym zmianom. Te, które są wynikały z uzgodnień z rzeczoznawcami, ppoż. Jeśli chodzi o funkcjonowanie obiektu, większych zmian nie ma. Są to drobne uszczegółowienia wyposażenia, wystroju wnętrz. Na wniosek inwestora zmieniła się powierzchnia tarasu. Uznano, że skoro i tak będziemy ingerować w ten dach, to dlaczego nie wykorzystać go jeszcze bardziej, zrobić taras, który przyjmie sporą grupę osób. Początkowo miał on mieć powierzchnię 60 m2, teraz mamy 85 m2 z dwoma poziomami. Zostało także dodane małe pomieszczenie na sezonowe składowanie mebli tarasowych- wyjaśnia Karolina Idec, zespół projektowy AWart.

Przypomnijmy, że koszty związane z wykonaniem projektu oraz budową Centrum Aktywności Seniora to prawie 4,27 mln zł. Na efekt wszystkich działań trzeba będzie poczekać do grudnia 2020 roku.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.