Powiatowy Inspektorat Weterynarii rozbudowuje się

Image

Od kilku tygodni trwają prace przy przebudowie budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Stalowej Woli.

W lutym 2018 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Swoją siedzibę ma on w budynku przy ul. Okulickiego 12. Wcześniej mieściła się tam Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna. Ze względu na większe potrzeby aniżeli pozwalał na to pozyskany obiekt podjęto decyzję o rozbudowie obiektu.

Zakres prac jest duży, bowiem obejmuje: demontaż istniejącego stropodachu wraz z częściową rozbiórką ścian piwnicy budynku i schodów zewnętrznych do piwnic, wykonanie nowego stropu nad piwnicą, nadbudowę pomieszczeń garażowych i pomieszczenia biurowego, wykonanie wewnętrznych schodów do piwnicy w obrębie istniejącej zabudowy, rozbiórkę pokrycia dachu i konstrukcji poddasza, wykonanie nowej konstrukcji dachowej i pokrycia dachowego na całym obiekcie, przebudowę wewnętrznych sanitariatów w kondygnacji parteru, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania, przebudowę instalacji wod-kan w pomieszczeniach i WC na parterze, wymianę instalacji elektrycznej, montaż termoizolacji całego budynku wraz z elewacją.

Wykonywane będą także roboty zewnętrzne. Zostanie przebudowane wejście główne wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, wejście boczne i wejścia do piwnic. W planach jest również montaż opaski wokół budynku, kanalizacji deszczowej i podjazdów do garaży. Powstaną także nowe miejsca parkingowe i chodniki dla pieszych.

Koszty związane z tą inwestycją opiewają na prawie 820 tys. zł. Przetarg na to zadanie wygrała firma ze Stalowej Woli, która jako jedyna złożyła ofertę. Prace będą wykonywane przez 24 miesiące.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.