Środek miasta wciąż niezagospodarowany

Image

Parking między kościołem św. Floriana, Pocztą Polską, Miejską Biblioteką Publiczną a ZUS-em musi poczekać na lepsze czasy, jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu.

Teren między tymi kilkoma instytucjami mógłby zostać lepiej wykorzystany. Pomysły na to, co mogłyby się tam znaleźć są różne. W końcu ilu mieszkańców, tyle wizji. Część osób widziałoby tam ładnie zagospodarowany deptak z zieleńcami po bokach. Problem stanowi jednak to, że jeśli zostałyby zlikwidowane tam miejsca parkingowe zrobiłby się ogromny bałagan. Codziennie w tamtym miejscu parkuje wielu kierowców. Kiedy organizowane są jakieś ciekawe wydarzenia w bibliotece z trudem można zaparkować tam samochód.

- Obiekty, które tam się znajdują mają tylko parkingi podziemne wybudowane tylko i wyłącznie na obsługę własnej administracji. Nie są to parkingi, które są w stanie przyjąć klientów tych instytucji. Ta przestrzeń, tak unikalna historycznie, aż się prosi żeby ją zagospodarować na inny cel niż parking. Technicznie będzie to bardzo trudne, chyba, że pojawiłyby się środki, które pozwoliłyby na wybudowanie tam parkingu podziemnego i możliwość stworzenia tam takiej dużej przestrzeni miejskiej. Na chwilę obecną takich środków nie ma- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.