Potańcówki na błoniach w 2020 roku?

Image

Coraz więcej miast w okresie wakacyjnym organizuje cykle potańcówek dla seniorów. Nie są one planowane tylko w miejscowościach wypoczynkowych, bowiem organizują je domy kultury w różnych zakątkach Polski, wybierając jakąś przestrzeń na świeżym powietrzu. Takie imprezy kilkadziesiąt lat temu miały miejsce co weekend w wielu miejscach Polski. Nic dziwnego, że we wspomnieniach wielu wciąż są żywe. Czy przyjęłyby się i u nas?

Zabawy pod chmurką i gwiazda najczęściej adresowane są do osób powyżej 60 roku życia. Chodzi tu o styl, rodzaj muzyki, scenerię i klimat.

Stalowowolscy seniorzy jakiś czas temu wystosowali pismo do prezydenta miasta w sprawie budowy podłogi „potańcówkowej”, która miałaby być ulokowana na błoniach. Włodarz miasta był przychylny tej propozycji. Zamysł był taki, żeby pierwsza potańcówka została zorganizowana w sierpniu 2019 roku. Ze względu jednak na kumulację imprez w tym okresie odstąpiono od niego, ale jak zapowiedział prezydent takie potańcówki dla naszych seniorów będą się odbywały w 2020 roku. Czy przyjmą się i na stałe zagoszczą nad Sanem?

- To nie tylko stworzenie przestrzeni w formie fizycznej, ale także organizacja tego. Jest to zaplanowane w wydatkach na promocję miasta tak, aby raz na miesiąc, w okresie letnim, wczesną jesienią organizować takie potańcówki na błoniach. Jest to zaplanowane i na pewno będziemy to uruchamiać- zapewnia Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.