Kolejna droga na terenie powiatu zyskała nowy blask

Image

Droga powiatowa nr 1018R Agatówka- Stalowa Wola została po przebudowie oddana do użytku.

W środę miała miejsce konferencja prasowa, która była zwieńczeniem I etapu przebudowy drogi powiatowej nr 1018R Agatówka - Stalowa Wola. Prace budowlane w ramach tego zadania toczyły się od czerwca do listopada 2019 roku.

- Droga została przebudowana na odcinku 1 547 m, od drogi krajowej do przejazdu kolejowego. Drugi etap przebudowy, który będzie realizowany w późniejszym czasie, dotyczyłby ul. Ogrodowej. Być może uda się go zrobić w 2020 albo w 2021 roku. Wartość tej inwestycji, którą teraz oddajemy, wynosi około 3,7 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi prawie 3 mln zł. Pozostałe środki po połowie dołożyła gmina Zaleszany i powiat- mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

W ramach tego zadania dokonano całkowitej rozbiórki warstw konstrukcyjnych jezdni i wykonano nową nawierzchnię drogową. Powstała droga o nawierzchni asfaltowej o szer. 2 x 2,75m. Na przebudowanym odcinku został wykonany jednostronny chodniki szerokości 2 metrów z kostki brukowej i pobocza. Przebudowano też jedno skrzyżowanie z drogą publiczną- gminną. Wykonano również odwodnienie drogi za pomocą kanalizacji deszczowej i rowu odwadniającego.

- Bardzo ważnym elementem tej przebudowy było wykonanie odwodnienia. W okolicy kościoła cały czas występowały podtopienia. Teraz został wykonany specjalny zbiornik na wodę deszczową i ten problem został rozwiązany- zapewnił Janusz Zarzeczny.

Jak pokreślił starosta był to dobry rok, bo udało się wykonać remonty czterech dróg powiatowych. Kolejne inwestycje drogowe planowane są także na przyszły rok. Jest to między innymi modernizacja ul. Dąbrowskiego w Stalowej Woli, przebudowa drogi Budki Dolne- Zdziechowice. W systemie „Zaprojektuj i Buduj” ma także być wykonywana modernizacja ul. Popiełuszki. Prace budowlane w tym zakresie ruszą w 2021 roku.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.