Ogród Jordanowski jeszcze nie w 2020 roku

Image

Miasto nie planuje ukończenia modernizacji Ogrodu Jordanowskiego przy ulicy Ofiar Katynia w 2020 roku. Zadanie nie znalazło się nawet w wydatkach budżetowych na przyszły rok. Powód powinien ucieszyć jednak tych, którzy walczą o zieleń w mieście.

Będzie za to realizowany, i to już w najbliższym czasie, przy współudziale ze środków z ministerstwa sportu, równie długo wyczekiwany projekt „Podwórko dla Pława.

- Ogród Jordanowski- jeżeli chodzi o to zadanie, ono nie znalazło się jeszcze kwotowo w planie budżetu i nie jest w tej chwili zaplanowany na nie budżet, dlatego że wciąż poprawiamy zagospodarowanie zieleni w tym ogrodzie. Pierwotny plan zakładał zbyt duża ingerencję w zieleń. W tej chwili dokonujemy korekty umiejscowienia elementów, czy to zabawowych, czy ścieżek tak, aby była jak najmniejsza ingerencja w przestrzeń parku. Chcielibyśmy na pewno rozpocząć realizację w przyszłym roku i zakończyć zadanie w 2021 roku- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ogród Jordanowski miał być oddany do użytku jesienią br. Przetargi na zadanie otwarto ponad rok temu. Wszystko jednak stanęło w miejscu. Remont parku będzie kosztowny i wyniesie zapewne między 4 a 6 mln zł, mimo, że przy 2 mln dofinansowaniu z ministerstwa sportu miał zamknąć się w kwocie 4,54 mln zł. Ogólnie mocno rosnące ceny usług i produktów nie pozwolą raczej utrzymać założonych dwa lata temu kwot, chyba, że projekt zostanie okrojony i mocno zmodernizowany.

Ogródek Jordanowski zostanie podzielony na 2 strefy: cichą i głośną- do aktywnego wypoczynku. W północnej części parku zlokalizowana będzie strefa dla seniorów, pojawi się tam wiele różnych nasadzeń kwiatów i krzewów. Ciekawym elementem tego obszaru będzie tężnia solankowa. W południowej części ogródka powstanie ścieżka treningowa dla młodzieży i dorosłych, a także plac zabaw. We wschodniej części ogrodu ulokowana zostanie fontanna i toaleta (w ziemnym nasypie). Zimą będzie ona służyła jako górka saneczkowa.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.