Teren wokół pływalni MOSiR gruntownie się zmieni

Image

Wiosną przyszłego roku powinny ruszyć prace dotyczące rozbudowy drogi dojazdowej wraz z parkingami na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

Inwestycja ta jest realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”, dlatego też po zakończeniu prac projektowych wykonawca będzie mógł od razu ruszyć z pierwszymi pracami budowlanymi.

- W tej chwili trwają prace projektowe. Przypomnę, że jest to zadanie za ponad 3,5 mln zł. Kosztochłonność tego zadania wynika przede wszystkim z bardzo głębokiej przebudowy sieci podziemnej, również kanalizacji sanitarnej. Ma to kluczowe znaczenie pod względem zabezpieczenia aparatury basenowej, która jest na bezpośrednim styku z kanalizacją sanitarną. Pojawi się tam nieistniejące w tej chwili odwodnienie wody deszczowej. Będzie wykonany duży parking na całej przestrzeni przed halą sportową i basenem- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach tej inwestycji powstanie 100 miejsc parkingowych, pojawią się nowe ciągi pieszo- rowerowe. Wykonane zostaną także dojścia do basenu odkrytego, administracji, przejścia od ul. Hutniczej oraz nowe oświetlenie. Wykonawca zajmie się również terenami zielonymi oraz instalacją elementów małej architektury (stojaki rowerowe, kosze na śmieci). Cała przestrzeń wokół budynku MOSiR-u zostanie zmieniona.

To kiedy będą wykonywane pierwsze prace ziemne jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

- Zobaczymy jak będzie wyglądał sezon budowlany. Myślę, że prace będą wykonywane po zakończeniu zimy. Potrzebne są tam głębokie wykopy. Na pewno wykonawca wejdzie tak, aby do jesieni przyszłego roku zakończyć całość projektu- mówi prezydent miasta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.