Na Ciemnym Kącie powstanie ścieżka rowerowa

Image

100 tysięcy złotych znalazło się w projekcie budżetu miasta na 2020 rok na budowę kolejnej ścieżki rowerowej- tym razem dla miłośników zielonych podróży na dwóch kółkach, wśród sosenek i leśnych duktów.

- W ramach dobrej współpracy z nadleśnictwem chcemy wykorzystywać dobry potencjał lasów, które są wokół Stalowej Woli. Pojawia się tutaj zadanie: „Budowa ekologicznej ścieżki rowerowej na terenie miasta Stalowej Woli”- mówi o wpisie do projektu budżetu, który wkrótce będzie głosowany przez radnych miejskich, prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W przyszłym roku budowana więc będzie kolejna ścieżka rowerowa. Będzie ona biec od Ciemnego Kąta aż do Urzędu Celnego. Jej wlot zlokalizowany zostanie w okolicy ul. Kwiatkowskiego, COP. Oznacza to, że mieszkańcy miasta, korzystając z systemu ścieżek miejskich, z każdej części Stalowej Woli, dotrą bezpiecznie aż a na Ciemny Kąt. Nie trzeba więc już będzie jechać niebezpieczną ulicą Bojanowską, gdzie jak wiadomo, kierowcy rozwijają duże prędkości co stanowi zagrożenie dla rowerzystów.

Jak przekonuje włodarz naszego miasta Ciemny Kąt zmienił się w ostatnim czasie dzięki współpracy miasta z nadleśnictwem. Obiekt Edukacji Leśnej i Turystycznej „Grzybek-Ciemny Kąt”, w którym do niedawna znajdowała się jedna wiata z paleniskiem, miejsce do tańczenia i kilka osłoniętych siedzisk, został powiększony o dodatkowe elementy. Powstała nowa, większa wiata ze stołami, ławami, paleniskiem na środku i grillem obok, drewutnia, pomieszczenie socjalne, a także duża siłownia plenerowa i plac zabaw dla dzieci. Odnowione zostały też elementy edukacyjne obiektu.

Ścieżka ma kosztować miasto 100 tys. zł. Jak wyjaśnia prezydent resztę zadania sfinansują Lasy Państwowe.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.