Rafał Banasik Wolontariuszem Roku!

Image

5 grudnia br. w Spółdzielczym Domu Kultury odbyła się Gala Wolontariatu 2019, którego organizatorami są Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM ze Stalowej Woli i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Podczas uroczystości wysłuchano prelekcji pt. „Współczesny wolontariat – czyli jaki”?, którą przygotowała Beata Jucha, Koordynator Klubu Wolontariusza w MOPS Stalowa Wola.

Został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Pomaganie jest cool”, adresowany do dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Zainteresowanie nim było bardzo duże. Oceniający mieli nie lada problem, by wybrać najlepsze prace.

Później przyszedł czas na najważniejszy moment uroczystości, czyli rozstrzygnięcie konkursu na Wolontariusza 2019 roku. Podczas tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 26 kandydatów do tego tytułu. Komisja konkursowa pod uwagę brała kilka kryteriów m.in.: skuteczność działań, pomysłowość działań i rozwiązań oraz czas i ich zasięg. Jury postanowiło wyróżnić Agnieszkę Żymek (wolontariuszka Akcji „Szlachetna Paczka”). II miejsce przyznano Paulinie Dąbal (liderka akcji „Szlachetna Paczka”), III miejsce otrzymał Hubert Bojarski (wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). I miejsce i tytuł Wolontariusz Roku otrzymał Rafał Banasik.

Rafał Banasik od 2013 roku działa w Stowarzyszeniu „Grupa Inicjatyw Twórczych”, od 2014 roku również w Stowarzyszeniu „Rowerzyści ze Stali”. Od 1994 do 2006 roku udzielał się w harcerstwie. Od 1997 roku nieprzerwalnie angażuje się w akcje organizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a od 2 lat jest szefem Sztabu. To z jego inicjatywy miało miejsce wiele imprez charytatywnych na rzecz różnych osób. Każdego dnia stara się służyć ludziom.

- Bardzo się cieszę z tak ogromnego wyróżnienia. To dla mnie ogromny zaszczyt zostać wolontariuszem roku. Dziękuję moim przyjaciołom za ogromne wsparcie i wiarę w to, co robię. Zrobiliśmy razem dużo dobrego. Dziękuję moim sztabowcom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Grupie Inicjatyw Twórczych i Stowarzyszeniu "Rowerzyści ze Stali", w których na co dzień działam. Dziękuję ludziom dobrej woli i instytucjom, które wspierają działalność wolontariacką w naszym mieście. Gratuluję wszystkim wyróżnionym wolontariuszom. Łapiemy wiatr w żagle i działamy dalej!- mówi Rafał Banasik, Wolontariusz Roku.

Uroczystość uświetniły występy artystyczny.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.