Finał Szlachetnej Paczki

Image

Potrzeby są ogromne, a osób, które czekają na pomoc, równie wiele. Stalowa Wola stanęła na wysokości zadania. I tym razem w wielu domach przed świętami będzie radośnie. Powróciła wiara w człowieka.

„Z Raportu o Biedzie” przygotowanym przez Szlachetną Paczkę wynika, że dziś ponad 2 miliony Polaków balansuje na granicy biologicznego przetrwania. W skrajnym ubóstwie żyje 417 tys. polskich dzieci. Wskaźniki te wciąż rosną. Problemy finansowe dotykają nie tylko rodziny wielodzietne, niepełnosprawnych, ale i osoby starsze z niskimi dochodami. Ich marzenia, te najprostsze z możliwych, mogą się spełnić dzięki dobroci serca Polaków. Szlachetna paczka to wyjątkowe przedsięwzięcie. Chodzi o to, by dostarczyć potrzebującym dokładnie tego, czego im najbardziej brakuje. To jak odpowiedź na list do świętego Mikołaja.

Samemu paczkę zrobić trudno, ale razem można więcej. Prezenty przygotowują więc wspólnie grupy aktorów, piosenkarzy, sportowców, lekarzy, prawników, a także szkoły, przedszkola i firmy.

W całej Polsce przed Bożym Narodzeniem 2019 roku paczki pojadą do 14492 rodzin. Ze stalowowolskiego rejonu do akcji zostało włączonych 32 z nich. Potrzeby są bardzo różne, począwszy od żywności, poprzez ubrania, środki czystości, a skończywszy na opale, meblach czy sprzęcie AGD.

W akcję zaangażowało się wiele osób indywidualnych ze Stalowej Woli i lokalne firmy. Te ostatnie wzięły na swoje barki rodziny z największymi potrzebami. I tak na przykład stalowowolski Thoni Alutec Sp. z o.o., który w akcji bierze udział już po raz drugi ufundował dla rodziny z naszego miasta między innymi: kuchenkę elektryczną, żywność, środki czystości, zabawki (klocki Lego, sportowe gadżety), pościel i karty podarunkowe do 4 różnych sklepów, dzięki czemu rodzina będzie mogła sama zakupić odpowiednie obuwie i odzież.

Magazyn Szlachetnej Paczki w tym roku mieści się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Stalowa Wola- Osiedle Charzewice i dzięki hojności darczyńców zapełnił się po brzegi. Finał akcji odbywa się w dniach 6- 8 grudnia. Wtedy to 11 wolontariuszy osobiście będzie przekazywać paczki rodzinom. W całym przedsięwzięciu chodzi nie tylko o obdarowanie rodzin tym, czego potrzebują najbardziej, ale też o otwarcie się na drugiego człowieka, na okazanie serca i dostrzeżenie potrzeb innych.

Kolejna akcja Szlachetnej Paczki już za rok!

ObrazekObrazek

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona