Rewitalizacja Rozwadowa dużo droższa niż zakładano?

Image

O kilka milionów złotych więcej może kosztować rewitalizacja Rozwadowa.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że modernizacja Rynku w Rozwadowie jest potrzebna, a wiele osób wyczekuje jej od lat. Mieszkańcy tej części miasta wielokrotnie zgłaszali swoje pomysły i uwagi odnośnie tego jak w przyszłości ma wyglądać serce Rozwadowa. Dzięki przeprowadzonemu przez miasto projektowi "Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej" każdy głos został wysłuchany. Wspólnie wypracowano rozwiązania, które znalazły swoje odzwierciedlenie na papierze, a już wkrótce miało to przełożyć się na rzeczywistość. Rozpisano przetarg i szukano chętnych do wykonania rozwadowskiej rewolucji. I pojawiło się „ale”. Po otwarciu ofert w magistracie zrzedły miny, zakładano, że rewitalizacja będzie kosztować około 15,2 mln zł. Jak się okazało oferenci żądają znacznie wyższych kwot.

Do przetargu zgłosiły się 4 firmy, a ich oferty oscylują między 20,5 a nawet 25,2 mln zł. To czy prace związane z modernizacją Rynku w Rozwadowie ruszą zgodnie z planem stoi pod znakiem zapytania. Miasto do najtańszej oferty musiałoby dołożyć ponad 5 mln zł. Jeśli przetarg będzie powtórzony, trudno będzie zdążyć na czas z robotami, a te miały finiszować końcem maja 2021 roku. Co z tym faktem teraz zrobić? Decyzje w tej sprawie podejmie prezydent miasta.

Przypomnijmy, że w ramach tego projektu ma zostać m.in. wybudowana nowa droga biegnąca w jednej linii od kamienic do centrum Rynku. Powstanie miejsce do organizacji imprez kulturalnych, nowe miejsca parkingowe, toaleta publiczna, monitoring oraz oświetlenie. Ważnym elementem tego zadania będzie przeniesienie sieci energetycznej znad Rynku do ziemi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.