Jak oszczędzać na produktach i shoppingu?

Image

Pewnie już słyszałeś o portalu Rabato, który pozwala oszczędzać czas i pieniądze wszystkim, którzy są zainteresowani wygodnymi, szybkimi, bezpiecznymi i jednocześnie opłacalnymi zakupami. Jeżeli tak - ten artykuł pomoże Ci zaoszczędzić jeszcze więcej, a jeśli dopiero zapoznajesz się z usługami dostępnymi na Rabato, zdecydowanie dowiesz się o nowych i bardzo przydatnych w codziennym życiu rzeczach. Zaczynamy?

Dlaczego sklepy organizują promocje?

Często, gdy właściciele lub sprzedawcy zamierzają przyciągnąć konsumentów i zwiększyć popularność sklepu, decydują się na sprzedaż określonego produktu w cenie promocyjnej, z kuszącą zniżką. Rabato - to serwis internetowy ulotek online, pozwalający na czas dowiadywać się o takich zniżkach i promocjach. Mówiąc o zniżkach, zaznaczymy, że dzieli się je na dwie podstawowe grupy - od producentów i bezpośrednio od sklepu (sprzedawcy). Czym się różnią?

Producenci oferują rabaty w celu zwiększenia przychodów. Na przykład sklep sprzedaje 1000 tubek pasty do zębów za 10 zł miesięcznie - przychód w wysokości 10 tysięcy. W przyszłym miesiącu producent oferuje sklepowi tę pastę po obniżonej cenie, dzięki czemu sklep sprzedaje ją ze zniżką, a jednocześnie zachowuje swoje dochody. Teraz pasta kosztuje już 8 zł, ale zysk sklepu nie ulega zmianom. W tym miesiącu sklep sprzedaje już 3000 tub i zarabia 24 tys. Marża dla producenta nieznacznie spadła, ale całkowite przychody wzrosły 2,4 razy z powodu wolumenu sprzedaży. Rabaty i wyprzedaże pomagają producentom szybko zebrać fundusze i zaoszczędzić: wraz ze wzrostem partii zmniejsza się koszt produkcji w przeliczeniu na jednostkę.

Zniżki od sprzedawcy są rzadsze, ponieważ sprzedawca musi poświęcić swój własny zysk. Przykładem rabatów od sprzedawcy są te, które odnoszą się natychmiast do całej kategorii produktów: na przykład do wszystkich przypraw lub herbat. Uzgodnienie ogólnej zniżki z dziesiątkami producentów jednocześnie jest prawie niemożliwe, dlatego sprzedawca wprowadza takie promocje na własny koszt.

Oszczędzanie z Rabato: wygodne rozwiązanie

Aby zawsze być na bieżąco z różnymi promocjami i rabatami ze sklepów, sieci handlowych i supermarketów, zalecamy regularne przeglądanie gazet i katalogów z rabatami oraz promocjami na stronie internetowej Rabato.

Należy pamiętać, że takie katalogi są ważne tylko przez określony czas, a po jego zakończeniu pojawia się nowa gazetka z rabatami. Ponadto produkty promocyjne po konkurencyjnych cenach można szybko kupić, dlatego jeśli znajdziesz odpowiedni produkt w obniżonej cenie, nie wahaj się go zakupić.

Ale jakie sposoby na oszczędzanie będą naprawdę opłacalne? Już odpowiadamy.

Rób zakupy w sieciowych supermarketach

Kupowanie żywności w sklepie spożywczym lub w pobliskim sklepie z warzywami jest wygodne, ale nieopłacalne. Sklepy, które nie są sieciowe mają mniejszy rozmiar, asortyment, a towary w nich są często droższe niż w supermarketach. W tym samym czasie duży supermarket danej sieci może znajdować się 2-3 przystanki od domu.

Aby zrobić zakupy w supermarkecie niezależnie od lokalizacji, wybierz specjalny dzień na zakupy. Lepiej kupować w weekend, gdy masz siłę i czas. Po zakupie produktów w supermarkecie, nie musisz szukać ich w sklepie za rogiem w ciągu tygodnia roboczego i kupować za dużo.

Wybieraj produkty sezonowe

Produkty sezonowe są tańsze, a na początku sezonu cena jest wyższa niż na koniec - do września arbuzy, melony, winogrona i bakłażany osiągają minimalny koszt za kilogram. W październiku rozpoczyna się sezon dyniowy, w listopadzie - mandarynkowy.

Aby móc delektować się sezonowymi warzywami i owocami w niskiej cenie, przygotuj dodatkowe miejsce: w ten sposób będziesz miał pod ręką świeże warzywa i owoce, wzbogacisz ciało witaminami i zaoszczędzisz.

Poznaj marki własne supermarketów

Supermarkety sieciowe wprowadzają na rynek własne marki, aby uzyskać dodatkowy zysk w wysokości 5-10%. Zazwyczaj takie produkty są tańsze niż znane polskie lub zagraniczne odpowiedniki. Oto lista marek własnych najbardziej popularnych polskich supermarketów:

● Aldi: Biocura, Westminster, Moreno itd.;
● Lidl: Lord Nelson, Fin Carre, Pikok, Pilos itd.;
● Tesco: Pro Formula, TescoFinest itd.;
● Carrefour: Nasza Wędzarnia, Mleczny Przystanek, Nasze Rarytasy, Reflets de France itd.

Mając gazetki promocyjne zawsze pod ręką, możesz ponadto sporządzać w wolnym czasie dokładne i wygodne listy zakupów, planować wizyty w sklepach (szczególnie tych, które znajdują się daleko od miejsca Twojego zamieszkania i pracy) i oczywiście, dokładnie znać podstawowe ceny w sklepach, co pozwoli nie przepłacać za niezbędne towary podczas zakupów.[/p]

Mamy nadzieję, że korzystając z portalu Rabato możesz jeszcze więcej zaoszczędzić na kupowaniu produktów, a jednocześnie ułatwisz swoje życie i zyskasz czas na najważniejsze sprawy - rodzinę, przyjaciół i własne hobby!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.