Seniorzy i niepełnosprawni dostaną paczki na święta

Image

Dzięki hojności mieszkańców tegoroczna akcja zorganizowana przez MOPS odniosła jeszcze większy sukces niż rok temu. Udało się zebrać więcej produktów.

Do 20 listopada 2019 roku na terenie Stalowej Woli odbywały się zbiórki stacjonarne darów w ramach Akcji "Stalowowolska Paczka Pomocy" – Edycja 2019. W tym roku pomoc trafi do osób starszych i niepełnosprawnych. Produkty można było zostawiać w instytucjach publicznych, szkołach, przedszkolach, firmach prywatnych i organizacjach, które włączyły się w organizację SPP. Artykuły spożywcze i chemiczne można było przynosić w oznaczone plakatem Akcji miejsca, w tym do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Dary składały stalowowolskie firmy, instytucje, szkoły, przedszkola, organizacje, stowarzyszenia, harcerze, osoby indywidualne. Ostatnio rozwozić paczki pomagali strażacy z OSP Stalowa Wola, część darów już trafiła do instytucji, które zgłosiły swoich podopiecznych. Tylko w samych sklepach zgromadzono ponad 600 kg produktów. Łącznie z tym co przekazały podmioty zorganizowane, jest tych darów kilka ton. Już udało się „złożyć” 320 paczek z artykułami spożywczymi i chemicznymi, a trzeba przyznać, że podarki są w tym roku bogate i na pewno uczynią obdarowanych szczęśliwymi.

Każda paczka ma logo akcji oraz kartkę z życzeniami i słodką niespodziankę od uczestników Klubu "Wesoła gromadka". Kartki natomiast własnoręcznie wykonały dzieci i młodzież ze stalowowolskich szkół, przedszkoli, OHP oraz uczestnicy ŚDS nr 1, WTZ Szansa i WTZ Nadzieja ze Stalowej Woli.

Głównym celem Akcji jest wsparcie osób starszych oraz osób niepełnosprawnych ze Stalowej Woli, będących w trudnej sytuacji finansowej. Wszystkie paczki zostaną przekazane do 6 grudnia br.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.